Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Ідеологічний вишкіл на сумівській оселі

Автор:

|

Січень 11, 2018

|

Рубрика:

Ідеологічний вишкіл на сумівській оселі

Учасники ідеологічного вишколу в Елленвілі

В останні дні минулого року Організація оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ) у США зібрала на сумівській оселі в Елленвілі (штат Нью-Йорк) молодих майбутніх українських провідників на вже традиційний зимовий ідеологічний табір.
Цього разу викладати на вишколі були запрошені з України: професор Сергій Квіт, народний депутат Андрій Левус, головний редактор тижневика ОУН(б) «Шлях перемоги» Віктор Рог, заступник керівника проводу громадської організації «Вільні люди» Сергій Кузан, а також провідні діячі українського середовища зі США — професор Володимир Зарицький, голова ООЧСУ Степан Качурак, директор Центру відносин Україна-США Микола Грицков’ян, голова Світової управи Спілки української молоді Андрій Бігун. Через Інтернет із учасниками табору мали змогу спілкуватися лідер українського товариства в Італії Олесь Городецький і голова ОУН(б) Стефан Романів.
Таборовики заслухали доповіді на теми історії України, про політичну ситуацію в Україні та тенденції та перспективи її розвитку, обговорили роль і завдання української молоді на сучасному етапі, місію української діаспори в допомозі воюючій Україні, а також пройшли відповідний організаційний вишкіл.
У рамках таборової програми, яку підготували Андрій Щегельський і Дмитро Ленчук, відбулися презентації та обговорення щойно виданих «Українською видавничою спілкою» (УВС) книжок Данила Чайковського «Степан Бандера: людина — борець — провідник» і Дмитра Мирона-«Орлика» «Ідея і чин України».
Зворушливим і символічним моментом стало нагородження від імені проводу ОУН(б) та Івано-Франківської обласної ради ювілейними відзнаками до 75-річчя Української повстанської армії довголітніх учасників національно-визвольної боротьби Анни Карванської-Байляк (1 січня їй виповнилося 94 роки) та Теодора Олещука.

Віктор Рог подарував Анні Карванській-Байляк примірник газети «Шлях перемоги»


Нагороджений відзнакою Теодор Олещук (у центрі) серед викладачів вишколу

«Дуже вражений високим, якісним і фаховим рівнем викладу в таборі, його учасники справді цікавляться історією й ідеологією України та її майбутнім, і сподіваюся, що багато корисних знань, які ми намагалися передати, вони вже незабаром застосують у своїй діяльності. Такі зустрічі треба проводити частіше, а цей досвід — активно поширювати. Щиро дякую організаторам та учасникам табору за цікаво й ефективно проведений час», — підсумував п. Рог проведення цього ідеологічного вишколу майбутніх українських провідників.
Українська інформаційна служба

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply