Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Хто лобіює Центр антиросійської пропаганди у США

Автор:

|

Серпень 04, 2016

|

Рубрика:

Хто лобіює Центр антиросійської пропаганди у США
Юлія Білоусова

Юлія Білоусова

Українка виявилася одним із лобістів законопроекту, який пропонує створити в США Центр інформаційного аналізу та реагування. Його основною метою має стати виявлення «дезінформуючих» матеріалів у засобах масової інформації (ЗМІ), перш за все — з боку Російської Федерації (РФ) і Китайської Народної Республіки.
Законопроект «Про протидію інформаційній війні від 2016 року» внесений на розгляд у Сенат і Конґрес США.
За словами його авторів, американський уряд повинен комплексно боротися з іноземною дезінформацією. «В останнє десятиліття дезінформація все частіше стає ключовим елементом для переслідування російським урядом політичних, економічних і військових цілей в Україні, Молдові, Грузії, на Балканах, а також у країнах Центральної та Східної Європи», — наголошується в документі.
Фінансування центру в 2017-2018 рр. заплановано на рівні 20 млн USD. Ці кошти будуть витрачені на саму організацію, а також гранти для незалежних ЗМІ, журналістів і громадських активістів. Крім цього, центр займеться збором відомостей про дезінформацію з боку противників США й аналізом механізмів їхньої пропаганди.
Важливо, що лобіюванням законопроекту займається фірма Aveiro LP, відкрита в квітні 2015 року в Північній Ірландії. Згідно зі звітними документами на сайті американської організації, яка реєструє діяльність іноземних агентів, очолює цю компанію Юлія Білоусова, громадянка України. Вона найняла для просування законопроекту про Центр антипропаганди в сенаті дві лобістські фірми — Wiley Rein LLP і MKW Group. Обидві отримали на ці цілі по 30 тис. USD.
Це вже — не перший випадок, коли в антиросійських ініціативах США знаходять українське коріння. 2014 року за цілою низкою резолюцій і санкцій стояли лобістські зусилля некомерційної організації «Європейський центр для сучасної України». Вона просувала резолюцію, що засуджує нелегальну російську аґресію в Україні, документ, який підтримує територіальну цілісність України та засуджує військову аґресію РФ в Україні й інші.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply