Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Грек намалював ікони-фрески для українського храму

Автор:

|

Травень 10, 2018

|

Рубрика:

Грек намалював ікони-фрески для українського храму

Фінансовий директор УНФКС Зеновій Галькович вручає о. Петрові Левкові грошовий дар

У Ярдвілі (штат Нью-Джерзі) 5 травня на храмовому святі Української православної церкви (УПЦ) св. Юрія митрополит УПЦ США Антоній і архієпископ Даниїл освятили ікони-фрески на теми св. Письма, які створив іконописець Одісей Бісфас із Греції. Крім парафіян‚ на свято прибуло багато гостей‚ для яких св. Юрій є покровителем України‚ Львова та «Пласту». У давні часи він був відомим полководцем у Римській імперії‚ але за християнські переконання його стратили. У церквах східного обряду святого вшановують 6 травня (день загибелі) як великомученика за віру. Його ім’я вже 65 років носить церква у Ярдвілі. Історія храму почалася 1953-го і‚ коли ініціатор його заснування Григорій Сидорець отримав благословення патріарха Мстислава. У фонд будови тоді зібрали $310. 3 січня 1954 року провели першу Службу Божу у тимчасовому приміщенні. Першим настоятелем був о. Микола Лящук. Згодом у парафії було понад 130 родин‚ які 1967-го купили ферму в Ярдвілі й узялися будувати храм‚ зведений 1972 року.
Храмове свято розпочалося з урочистої зустрічі обох владик‚ котрі очолили Службу Божу. На літургії було вручено митру настоятелеві парафії‚ протоієреєві о. Петрові Левку. При врученні митри Владика Антоній відзначив сумлінну службу о. Левка та подякував йому за особистий внесок у розвиток парафії й українського православ’я у США. Було нагороджено найпрацьовитіших парафіян. Владика Антоній вручив орден Рівноапостольної княгині Ольги голові сестрицтва Ользі Залізнок-Ільченко. Орденом Рівноапостольного князя Володимира Великого нагороджений Василь Дерека. Грамоти отримали Віктор Плужник‚ Микола Фесенко‚ Леонід і Лідія Дідки‚ Мар’яна Бурне-Бондаренко‚ Неля Лебедів‚ Лідія Білак‚ Юлія Кулітон‚ Леся Дерека.
Проповідь виголосив Владика Даниїл‚ котрий також освятив ікони на стінах храму. Для створення настінних ікон парафія запросила відомого грецького майстра-іконописця Одісея Бісфаса‚ котрий впродовж тривалого часу створив ряд образів на євангельські теми.
Свято продовжили обідом у парафіяльній залі‚ де владик Антонія та Даниїла зустрічали їмость Марія Левко‚ голова парафії Георгій Штандер та інші. Зеновій Галькович, фінансовий директор Української національної федеральної кредитової спілки (УНФКС) із Нью-Йорку, вручив митрофорному протоієреєві Левкові грошовий дар на розвиток школи. На обіді були виголошені численні вітальні промови.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply