Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Гість із Америки відвідав університет в Україні

Автор:

|

Грудень 04, 2019

|

Рубрика:

Гість із Америки відвідав університет в Україні
Учасники зустрічі в Черкаському музеї «Кобзаря»

Зустріч із викладачами і студентами Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького провів 25 жовтня Лев Хмельковський, письменник і журналіст зі США, котрий побував в Україні. З українським містом його пов’язує багаторічна праця у черкаській обласній пресі, радіомовленні, науково-дослідному інституті хімічної промисловості.
Гостя, котрий із 1996 року проживає у США, репрезентувала Наталка Земзюліна, директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії університету. Вона розповіла, що п. Хмельковський видав ряд книг. Останнім часом вийшли друком його переклад із польської мови біографічних нарисів Антонія Хшанщевського «Пам’ятки офіціяліста Потоцьких із Тульчина» (передмову до праці написав присутній на зустрічі професор університету Анатолій Чабан), а також ілюстрований довідник «Цвинтар Церкви-пам’ятника св. Андрія Первозванного у Савт-Бавнд-Бруку, Нью-Джерзі» (видавництво «Свічадо» у Львові). У цих працях висвітлені події в історії багатьох міст і сіл Черкащини, життя видатних земляків, котрі перебували за кордоном і спочивають вічним сном на цвинтарі у Нью-Джерзі. У невимушеній атмосфері зустрічі студенти-історики дізналися не лише про буремні сторінки біографії гостя, а й про спроможність вихідців із України адаптуватися у заокеанському житті.
А 31 жовтня відбулася зустріч Лева Хмельковського в музеї «Кобзаря», на якій він представив свої нові книжки «Агата. Із життя Тараса Шевченка на засланні» та «Зірка на ім’я Фелікс». Свого часу п. Хмельковський відвідав Форт Шевченка (колишнє Новопетрівське укріплення) на Мангишлаку, де на засланні перебував наш Кобзар. Там довідався про зворушливі романтичні взаємини поета з киянкою Агатою Усковою, дружиною коменданта укріплення майора Іраклія Ускова. Про це літератор написав радіоп’єсу, яку поставили артисти Черкаського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка (режисер — Валерій Слюсар). На зустрічі в музеї прозвучав запис цієї вистави й присутні оплесками вітали заслужену артистку України Тетяну Крижанівську, котра у виставі зіграла роль Агати, і звукорежисера Тетяну Черевишню, котра виконала мистецький монтаж п’єси.
Директорка музею Ольга Шарапа розповіла про нову книжку гостя, в якій викладена історію життя його передчасно померлого сина Фелікса Хмельковського — активного учасника революційних подій в Україні, автора фотоальбому «Ті дні на Майдані».

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply