Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

ХХІ Конґрес українців Америки

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

ХХІ Конґрес  українців Америки

Український конґресовий комітет Америки (УККА) 28, 29 і 30 вересня буде проводити XXI Конґрес українців Америки. Конвенція, що відбувається раз на чотири роки й проходитиме в Домі СУМА в Йонкерсі (штат Нью-Йорк), обере нові органи правління УККА і накреслить план роботи на найближче чотириріччя.

Під час першого пленарного засідання конвенції делеґати заслухають звіти Крайової екзекутиви та голів комітетів, а також обговорять роботу, яку було проведено протягом останніх чотирьох років. Делеґати, крім того, приділять увагу справам, що мають важливе значення для українсько-американської громади, під час спеціальних семінарів, присвячених таким темам: «Збереження демократії в Україні», «Оновлення нашої громади — подолання наших проблем» і «Вплив української громади на місцевому й федеральному рівнях».

У суботу 29 вересня, о 7.00 вечора, відбудеться святочний бенкет для делеґатів, гостей і громади, під час якого виступлять місцеві українські таланти. На бенкет також запрошені видатні члени Конґресу США.

Під час бенкету УККА матиме честь вручити Шевченківську грамоту волі кільком особам, які зробили великий внесок у лавах УККА в поширення історії та культури України або відіграли вагому роль у процесі державного будівництва України. Протягом понад 70 років ця нагорода, найвища відзнака від імені української громади Америки, вручалася главам держав, державним службовцям, громадським провідникам, активістам і особам, які втілюють пророчі сподівання Тараса Шевченка, національного Кобзаря України ХІХ ст., що присвятив своє життя й працю досягненню свободи та демократії в Україні. Серед запрошених гостей, номінованих на престижну Шевченківську грамоту, є українсько-американська акторка Віра Фарміґа.

В останній день роботи конвенції делеґати оберуть нові керівні органи УККА та приймуть конґресові резолюції, які висвітлюватимуть напрямок діяльності УККА протягом чотирьох наступних років. Із нагоди конґресу буде опублікована «Конвенційна книга», частину котрої буде присвячено привітанням і оголошенням від членів і організацій у ме­жах української громади.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply