Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Героїня сучасної України

Автор:

|

Березень 12, 2015

|

Рубрика:

Героїня сучасної України

Надія Савченко

Надія Савченко — українська льотчиця, старший лейтенант Збройних сил України, депутат Верховної Ради України та Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) – досі перебуває в російській в’язниці в Москві за сфабрикованою справою: вона начебто винна в убивстві двох російських журналістів, що перебували на сході України, де відбуваються бої з сепаратистами, котрим допомагає Росія. Усі докази вказують на те, що на час, коли загинули російські журналісти, Надія була вже в полоні в сепаратистів. Її було захоплено в червні, коли вона йшла забирати поранених. Терористи згодом передали її в Росію. На знак протесту проти брехливих звинувачень Надія 13 грудня 2014 року оголосила голодування. Таким чином вона прагнула домогтися того, щоб її невинність було доведено в суді!

Хто ж ця сильна духом молода українська жінка (їй всього 33 роки!)? Надія Савченко народилася в Києві 11 травня 1981-го у свідомій українській родині. З дитинства хотіла пілотувати бойові літаки. У Київському національному університеті вона навчалася на факультеті журналістики, а згодом за контрактом вступила до лав Збройних сил України. В 2004-2005 рр. у складі українського миротвочого континґенту Надія брала участь у місії в Іраку, де прослужила шість місяців на «чоловічій» посаді — стрільцем батальйону (єдина жінка).
Після повернення з Іраку вступила до Харківського університету повітряних сил, на що отримала дозвіл особисто від Анатолія Гриценка, тодішнього міністра оборони України. Двічі її визнавали «не придатною до польотів», але вона не здавалася і 2009-го таки закінчила університет як штурман. Торік Надія брала участь у боях на Луганщині, де потрапила в полон до терористів. Коли ті її допитували про число українських воїнів, котрі б’ються проти них, героїчна дівчина відповіла: «Я гадаю, вся Україна».
На захист Надії Савченко з’явилися сторінки в соціальних мережах Twitter і Facebook, інформація різних мовами про її нелегальне ув’язнення з фото Free Savchenko. У різних містах світу відбуваються демонстрації з вимогою звільнити її. До протестуючих українців долучаються і неукраїнці, навіть росіяни.
Орися Сушко, голова Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО), писала Надії: «Ви — сучасний приклад героїзму української жінки. Для українок світу ви стали втіленням самовідданості, глибокого патріотизму, мужності та незалежності українського духу. Пам’ятайте: нас — мільйони, і ми — з Вами! Слава Україні!»
Надія Савченко відповіла на лист голови СФУЖО: «Щиро дякую вам, українки світу! Я добре знаю історію героїчних жінок-політв’язнів, закатованих радянською системою. Намагаюся бути гідною їх пам’яті і гідною дочкою прекрасної української землі! Я буду сильною і витримаю стільки, скільки Бог дасть сили. Але я не зраджу своїх принципів, не зраджу віри людей в мене і не порушу свого слова! Для мене вся Росія — це в’язниця!»

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply