Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Фундація УВУ відзначила 85-ту річницю Голодомору

Автор:

|

Жовтень 17, 2018

|

Рубрика:

Фундація УВУ відзначила 85-ту річницю Голодомору

Фундації Українського вільного університету (ФУВУ) в Нью-Йорку в Будинку українських державницьких організацій 14 жовтня відбулося вшанування пам’яті 85-ї річниці Голодомору 1932-1933 рр. Захід відкрив і ним провадив д-р Аскольд Лозинський, голова ФУВУ. На початку присутні відспівали молитву «Отче наш» за невинно убієнними жертвами. Запрошений на це відзначення Володимир Сергійчук, професор Київського державного університету ім. Тараса Шевченка, прочитав лекцію на тему «Обчислення кількості жертв Голодомору 1932-1933 років».
Проф. Сергійчук у своїй лекції провів широкий і детальний аналіз демографічної ситуації в УРСР у часи Голодомору. Обрахунок кількості жертв, що подав професор, ґрунтувався на різних джерельних матеріалах радянських архівів, причому не лише переписах населення 1926-го, 1937-го і 1938 року, а й, зокрема, на підставі документації з різних районів, статистики учнів у школах і продовольчих записів, потоків міґрації та багатьох інших документах. Науковець встановив, що у 1932-1933 рр. в УРСР загинуло не менше 3 млн дітей, а загалом усіх мешканців УРСР — не менше 7 млн, і це число не містить великої кількості українців, котрі загинули у цей час в СРСР за межами України. Однак, учений наголосив, що дослідження не завершене, бо існує багато матеріалів, які поки що не проаналізовані.
У дискусіях після лекції обговорювали й інші випадки голоду в СРСР і, певна річ, в Україні. Учасники дискусії дійшли висновку, що Голодомор 1932-1933 рр. був унікальним не лише за кількістю жертв, а й своїм характером. Адже на підставі багатьох документів чітко видно, що ця трагедія була спланованим Кремлем ґеноцидом українського народу. Ворог мав на меті найперше знищити селянство, яке, за словами Рафаїла Лемкіна, автора Конвенції ООН «Щодо запобігання злочину ґеноциду та покарання за нього», було серцем українського народу.
Пресова референтура ФУВУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply