Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Флорида славиться орхідеями та бромеліями

Автор:

|

Вересень 20, 2020

|

Рубрика:

Флорида славиться орхідеями та бромеліями
Прогулянка до Selby Gardens членкинь 56-го відділу СУА

Флорида знана як «сонячний штат», надзвичайно цікава своєю екзотичною флорою. І, мабуть, чи не найбільше відомі рослини в південно-західній Флориді — орхідеї та бромелії. Величезну їхню кількість (5,5 тис. орхідей і 3,5 тис. бромелій) можна побачити та полюбуватися ними у Selby Botanical Gardens у Сарасоті.
Колись це була посілість (15 акрів над затокою Сарасота) Марі та Вільяма Селбі, котрі після смерті залишили її мешканцям Флориди. А нещодавно до Ботанічних плантацій Селбі долучили й другу цікаву посілість — Historic Spanish Point, яка лежить на південь від Ботанічного саду Селбі в Оспрі. Це була ферма родини Джона Вебба, що переїхала до Флориди з Нью-Йорку 1867 року й оселилися в місцевості Spanish Point, бо тут була добра питна вода, родюча земля для овочів і городини, а також це висота, що захищало від бурі та негоди.
Працюючи на полі, п. Вебб викопав 1871-го людський череп, який переслав до Смітсонівського інституту у Вашинґтоні. Він зацікавив археологів, котрі приїхали аналізувати знайдені кістки і мушлі та вивчати флоридських звірів і рослин. Вони викопали 400 кістяків: 200 переслали до Смітсона, а 200 передали Університету Флориди. Археологи дійшли висновку, що тут були людські поселення в доісторичні часи — 5,9 тис. — 3,2 тис. років тому).
1910-го Берта Палмер переїхала сюди із Чикаґо і купила цю посілість. Опісля один із її внуків передав цю власність мешканцям Флориди. 1982 року ця місцевість стала музеєм під назвою Historic Spanish Point (35 акрів). Крім туристів, сюди привозять місцевих школярів, аби вони ознайомилися з історією свого поселення.
Раніше для членів української громади з Норт-Порту й околиць, зокрема, для любителів природи, особливо орхідей, організовували тури до Selby Gardens та Historic Spanish Point. Доцентом в Historic Spanish Point працює добровільно довгі роки д-р Богдан Боднарук, котрий може провести екскурсію англійською або українською. Проте у час пандемії коронавірусу екскурсій, на жаль немає, проте можна відвідувати плантації і музей.
Як повідомляв «Міст», обладнання від СУА допомагатиме рятувати немовлят.

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply