Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Фільм про патріарха Йосифа презентували у Філадельфії

Автор:

|

Квітень 13, 2017

|

Рубрика:

Фільм про патріарха Йосифа презентували у Філадельфії

о. Ігор Яців

У четвер, 30 березня, на форумі Релігійного товариства українців католиків «Свята Софія» США та Осередку праці Наукового товариства ім. Шевченка, та в суботу, 1 квітня, в українській Рідній школі у Філадельфії відбувся показ документального фільму «Справа «Рифи», присвяченого 125-літтю від дня народження патріарха Йосифа Сліпого (1892-1984). Фільм презентував о. Ігор Яців, керівник департаменту інформації Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Фільм «Справа «Рифи» охоплює період з 1945-го по 1963 рік і розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Особливу увагу приділено історичним подіям і визначним особистостям того періоду й їхнього впливу на долю патріарха. Героями фільму стали Папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін і Микита Хрущов.
Назву стрічці дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві Служби безпеки України. В 33-х томах справи ретельно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення УГКЦ та її глави Йосифа Сліпого. Документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму. До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків із України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах. Автор фільму свідомо уникає пафосу, штампів та особистих оцінок, надавши можливість говорити документам та очевидцям подій про подвиг, ісповідництво та незламність патріарха Йосифа Сліпого.

Афіша фільму

Робота над фільмом розпочалася 2015 року, зйомки проходили в Україні, Італії, Сполучених Штатах Америки. Вперше фільм було висвітлено в рамках відзначень ювілею від дня народження патріарха Йосифа Сліпого 17 лютого ц. р. у його родинному селі Заздрість на Тернопільщині. Офіційна прем’єра стрічки відбулася 5 березня у Києві.
Прес-служба товариства «Свята Софія»
Світлини Стефана Фартушка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply