Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Фестивальний успіх в українській єдності

Автор:

|

Жовтень 03, 2018

|

Рубрика:

Фестивальний успіх в українській єдності

У колі друзів компанії Meest-America

Ось і завершився у США сезон осінніх українських фестивалів, які у вересні відбувалися буквально один за одним. Тижневик «Міст» розповідав про ті з них, у яких брала компанія Meest-America. Тож сьогодні ще одна розповідь про фестивальне свято в Пассейку (штат Нью-Джерзі).
Вже 34 роки поспіль українці парафії церкви Святого Миколая проводять свої фестини на церковному подвір’я. Парафія об’єднує людей різних поколінь, із різних куточків України й цим фестивалем показує, що є однією християнською родиною пропагує українську культуру, традиції, кухню, і багато чужинців, котрі приходять на фестиваль, у такий спосіб пізнають український народ.

Учасників фестивалю вітає сенатор Білл Паскрел

Свято розпочалося хвилиною мовчання в пам’ять про героїв, котрі віддали життя за незалежність нашої Батьківщини в теперішній війні проти московських загарбників. Серед почесних гостей, котрі прибули на фестиваль і взяли участь у його урочистому відкритті, — Білл Паскрел, сенатор від штату Нью-Джерзі, давній приятель української громади і, зокрема, парафії Святого Миколая, й єпископ Андрій Рябій, апостольський адміністратор Філадельфійської архієпархії Української католицької церкви.
Владика Андрій напередодні тільки прибув із України, де брав участь у синоді Української католицької церкви. У вітальному слові єпископ зазначив, що для нього є честю брати участь у цьому фестивалі, бо це надзвичайна подія, яка дає нагоду застановитися на думці, що українці є великою нацією з давньою історією та міцними традиціями. Владика наголосив, що Українська католицька церква вітає процес об’єднання українських православних Церков, наголосив на необхідності єдності українців, яка є на цьому й інших українських фестивалях США, бо «тільки в єдності українці зможуть зробити Україну міцною державою, якою вона була колись».

До намету компанії Meest-America завітав о. Андрій Дудкевич

Сам фестиваль відбувся на славу, за чудової сонячної погоди зібралася велика кількість людей, було приготовлено багато різноманітних страв, запрошено чимало мистецьких колективів і виконавців. Як зазначив о. Андрій Дудкевич, настоятель церкви Святого Миколая, фестивальний комітет турбується, щоб кожний наступний фестиваль чимось був неподібний на попередній.
«Дякуємо всім, хто старався, щоб наш парафіяльний фестиваль успішно вдався, — каже о. Дудкевич. — Багато людей відклали на бік власні обов’язки та працювали для добра нашої парафіяльної родини. Мені було приємно спостерігати та бачити, що наша парафіяльна родина, як великий оркестр, зіграно співпрацювала. Ми всі дуже різні: маємо різні смаки, різні політичні погляди й охоплюємо чотири покоління. Декотрі народилися та виховалися в Америці, інші приїхали з України, отже, ми направду походимо з різних світів… Та ми живемо в згоді й це — є суть нашої парафіяльної родини!»
До тих, хто долучилися до проведення фестивалю, була й компанія Meest-America. Її представники дарували гостям сувеніри з символікою компанії, а також газету-тижневик «Міст». Відбувся й традиційний розіграш призів. Головний — камеру GoPro — виграв Назар Книгницький, кухонний комбайн Kitchen Aid дістався Інні Кушлі, а ігрова приставка — Сергію Яблоню.

Переможці розіграшу призів

А наступної неділі відбувся український фестиваль у сусідньому з Пассейком місті — Кліфтоні. Компанію Meest-America репрезентував Meest US Clifton, представники якого, за традицією, розігрували чудові призи та дарували щедрий врожай подарунків. Тож компанія Meest-America, яка вже майже 30 років надійно служить громаді, як завжди, приносить радість і добро в родини, докладаючи й свої зусилля до єдності українців.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply