Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

Фестиваль у Перт-Амбої єднає серця

Автор:

|

Липень 02, 2015

|

Рубрика:

Фестиваль у Перт-Амбої єднає серця

Павільйон «Моста»

Минулої суботи відбувся третій Український фестиваль церкви Успіння Пресвятої Богородиці у місті Перт-Амбої. Загалом, це — один із наймолодших українських культурних форумів на теренах Америки й, водночас, другий — після Пасейка в штаті Нью-Джерзі.
Українській парафії церкви Успіння Пресвятої Богородиці у Перт-Амбої — 105 років, а нинішньому храму — 50 літ. Тобто, громада має давні традиції. Тож після призначення на парафію п’ять років тому о. Іван Турик відразу перейнявся ідеєю, щоби спільнота мала свій фестиваль. І ось уже третій рік поспіль він відбувся з успіхом.
В останній вікенд червня в Перт-Амбой завітало велике українське свято трьох складових нашої культури — танцю, пісні та кухні.
Свято танцю було представлене прекрасними дитячими та дорослими хореографічними колективами «Веселка», «Надія» й «Червона калина» під керівництвом Надії Лемеґи, яка також є керівником хореографічної школи при парафії. Свято пісні подарував фестивалю успішний, талановитий професійний автор і виконавець пісень, заслужений артист України Павло Доскоч. А свято кухні творили добровольці-парафіянки, котрі приготували різноманітні українські страви.
Навіть негода не зіпсувала фестивалю — були навіть танці під дощем під парасольками, які вже ввечері продовжилися у шкільній залі. Також відбулися дитячі забави, зокрема розмальовка личок та розіграш лотереї.
А ще відбувся церковний тур. Під час фестивалю храм був відкритий, щоби кожен охочий міг зайти, помолитися чи просто подивитися. Крім того для учасників туру (а їх виявилося 35 осіб) організували розповідь про сам храм, Українську католицьку церкву та віру.
Засвідчити повагу українській громаді на фестиваль завітали Вілда Діас, мер міста Перт-Амбоя (на фото з парафіянами й о. Іваном Туриком) і конґресмен Франк Палон, котрий привітав гостей та поділився враженнями про свою останню поїздку в Україну в травні ц. р.
Уже традиційно для себе активну участь у фестивалі взяла компанія Meest-America. Її представники, значна частина котрих є парафіянами церкви Успіння Пресвятої Богородиці, дарували гостям свята горнятка й торбинки із символікою Meest-America, а також примірники тижневика «Міст».
«Українці мають багату культуру, славетні традиції, і цим треба ділитися, а не тримати тільки для себе, слід бути тою протічною водою, яка несе свої здобутки поміж інші нації», — наголосив о. Іван Турик.
Священик стверджує, що фестиваль іще більше згуртував парафіян, а також об’єднав їхні серця. Адже добровільно було докладено багато праці до підготовки цього свята. «Цим проявляється справжня віра — в Бога, у свою Церкву, свій Народ», — каже о. Іван.

Іван Бесяда

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply