Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Євангельська церква прийшла в «Українське село»

Автор:

|

Травень 08, 2019

|

Рубрика:

Євангельська церква прийшла в «Українське село»

Учасники відбудови будинку: Василь і Люба Легкі, Володимир і Люба Поплавські, гості з Нью-Йорка Юрій і Надія Федорів, Раїса і Теодор Яручики, ведучий Петро Левчик

Мешканці «Українського села» в Сомерсеті (штат Нью-Джерзі) 4 травня святкували Великдень разом із громадою Української євангельської церкви «Благодать» із Савт-Ріверу. На свято приїхали старійшини Української православної церкви св. Володимира в Нью-Йорку Всеволод Саленко і Юрій Федорів із дружиною Надією. Урочистості відбувалися в будівлі, яка належить церкві в Нью-Йорку, але до свята її капітально оновили мешканці села на чолі з Володимиром Поплавським, головою управи.
Свято відкрив і провадив Петро Левчик. Віктор Марач, пастор церкви «Благодать», виголосив молитву, привітав присутніх православних, греко-католиків і євангелістів, гостей із Нью-Йорка, висловив радість із приводу такої «міжконфесійної» зустрічі. Численними піснями прославили воскреслого Ісуса Христа церковні хори та групи. Співали хор церкви (керівник — Наталя Потапчук), дитячий хор (керівник — Софія Марач), молодіжний хор (керівник — Давид Микитинець), квартети і дуети. А піснеспів «Вірую» виконали разом із хором усі присутні. Роман Близнюк виступив із проповіддю про Великоднє свято.
На сцену запросили учасників відбудови будинку — В. Поплавського з дружиною Любою, пастора Теодора Яручика з дружиною Раїсою, Василя Легкого з дружиною Любою. Гість із Нью-Йорку Ю. Федорів подякував їм і пригадав свої молоді роки, коли православні українці Нью-Йорка придбали цю посілість, звели будинок і приїздили сюди на літні зустрічі. Тривалий час будівля стояла пусткою, а тепер знову може служити для концертів, виставок та інших громадських подій.
Володимир Поплавський разом із мешканцями села привітав 97-річного Всеволода Саленка, котрий усім слугує прикладом активної участи в житті громади. Опісля відбувся святковий обід, який приготувала євангельська церква.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply