Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Дружини дипломатів ООН розмальовували писанки

Автор:

|

Квітень 21, 2022

|

Рубрика:

Дружини дипломатів ООН розмальовували писанки

Дружини дипломатів Організації Об’єднаних Націй (ООН) напередодні великодніх свят узяли участь у воркшопі з писанкарства на знак солідарності з Україною. Близько 30 членкинь Клубу дружин дипломатів ООН зібралися у Постійному представництві України, де розписували великодні яйця під керівництвом Софії Зеник, нью-йоркської етнографістки й писанкарки.
«Доки люди розписують яйця, доти існує світ, — зазначила вона. — Так каже давня українська леґенда. Якщо вони припинять це робити, прийде зло й усе поглине. Зло вже об’явилося, і ми знаємо його ім’я, але людство не дасть йому поглинути Україну і світ».
Жінка продемонструвала, як малювати візерунки на яйцях із використанням писачка, воску та барвників. Проведенню заходу сприяла активна участь постійного представництва Литви й особиста допомога Рути Палаускене, дружини литовського постпреда.
Як пояснила Андреа Млинарова, дружина постпреда Словаччини та президентка клубу, участь в акції взяли представниці різних конфесій і релігій — християнства, юдаїзму, мусульманства. «Бо всі ми вражені тим, що чинить Росія в Україні. Словаччина зараз активно підтримує Україну, хоча в нас було доволі потужне проросійське лобі. Але війна все змінила. Словаки уявили себе на місці українців», — сказала вона.
За словами п. Зелик, результати воркшопу розміщені в спеціальній інсталяції в Українському інституті Америки на Мангеттені, де відбувається виставка писанок.
Як повідомляв «Міст», на віллі Шептицького виставляли «Писанки для Папи».

About Author

Meest-Online