Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Добродійна подія на підтримку УКУ

Автор:

|

Жовтень 19, 2020

|

Рубрика:

Добродійна подія на підтримку УКУ

Українська католицька освітня фундація (УКОФ) і Нью-Йоркський комітет приятелів Українського католицького університету (УКУ) офіційно оголосили, що лавреатка Пулітцерівської премії Анна Апплбаум буде головною промовицею на віртуальній зустрічі на підтримку УКУ. Ця добродійна подія відбудеться у віртуальному режимі у неділю, 1 листопада, о першій годині дня за східним часом, і в ній зможуть узяти участь сотні учасників з різних штатів Америки.
Анна Апплбаум — авторка багатьох книг про історію Східної Європи та Радянського Союзу, серед яких: «Залізна завіса: Приборкання Східної Європи, 1944-1956» і «Історія ГУЛАГу», за яку 2004-го вона отримала найпрестижнішу літературну нагороду — Пулітцерівську премію. 2017 року вона видала книгу «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» — одне з найглибших і найґрунтовніших досліджень Голодомору після книги Роберта Конквеста «Жнива скорботи». Апплбаум привернула увагу до теми штучного голоду не лише у світових академічних колах, а також серед популярних медіа, спричинивши в такий спосіб піднесення рівня свідомості та знання про Голодомор серед світового загалу. Цю книгу відзначили премією Ліонела Ґелбера за найкраще англомовне видання у жанрі документальної прози. Дженіс Стайн, голова комітету премії, так висловилася про цю нагороду: «Книга «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» є історією штучного голоду, який радянське керівництво спричинило в Україні… Це найґрунтовніше дослідження цієї глобальної проблеми, яке повинен прочитати кожен». Україна нагородила п. Апплбаум орденом княгині Ольги III ступеня за вагомий внесок у вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу — Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, за подвижницьку, просвітницьку та благодійну діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор.
Її найновіша книга «Сутінки демократії» вийшла цього року.
УКУ був офіційно інавгурований 2002-го. Папа Іван Павло ІІ освятив наріжний камінь майбутнього університетського містечка під час свого пастирського візиту до України 2001 року. Натхненний візією митрополита Андрея Шептицького та патріарха Йосифа Сліпого, цей вищий навчальний заклад є рушієм освітньої реформи та важливим учасником розбудови громадянського суспільства в Україні. УКУ відстоює високі академічні й етичні стандарти в освіті та журналістиці, а також пропаґує соціальне служіння та духовні цінності. Студенти і професори УКУ були в авангарді Помаранчевої революції 2004-2005 рр. і Революції гідності 2013-2014 рр.
За останні 17 літ, УКОФ і Нью-Йоркський комітет приятелів УКУ організували успішні доброчинні бенкети на підтримку університету в готелях «Рузвельт», «Сент-Реджіс», «Палац Лотте» та Українському народному домі. Через турботу про здоров’я жертводавців та обмеження, спричинені глобальною пандемією коронавірусу, цьогорічна подія відбудеться онлайн. Перша подія на підтримку УКУ у віртуальному форматі відбулася у травні ц. р. у Львові і зібрала понад $250 тис. на потреби університету від місцевих українських бізнесменів і добродіїв.
«Ми дуже надіялися і з нетерпінням очікували на проведення цьогорічної події у звичайному режимі, — ділиться Ірена Яросевич, співголова організаційного комітету бенкету. — Але в інтересах збереження здоров’я та безпеки людей, цьогорічна подія відбудеться віртуально через платформу ZOOM. Позитивний бік — ми не будемо відчувати фізичних обмежень чи брак місць для всіх, хто бажає долучитися до нас. Зможемо об’єднати разом на кілька сотень учасників більше, ніж у минулі роки. Також, нам буде легше залучити виконавців і промовців».
«Нам надзвичайно приємно, що п. Апплбаум погодилася бути головною промовицею на нашій події, — каже Андрій Ленцик, член Ради директорів УКОФ. — Вона є одним з найбільш авторитетних і потужних голосів у сьогоденних дискусіях про необхідність правди та критичного мислення для захисту правдивої демократії. Серед важливих подій, які нещодавно потрапили до уваги української громади, були інтерв’ю п. Апплбаум з кінорежисеркою Аґнєшкою Голланд і продюсеркою Андреєю Халупою після виходу у світ захоплюючого фільму «Ґаррет Джонс» — історії про британського журналіста, котрий хотів розповісти усьому світові правду про Голодомор в Україні 1932-1933 рр.».
У віртуальній події 1 листопада також візьме участь відома львівська вокальна формація «Піккардійська Терція». «Ми давно хотіли, щоб на один із наших благодійних бенкетів у США приїхала «Терція», — розповідає Іванка Лотошинська, членкиня Нью-Йоркського комітету приятелів УКУ. — Цього року маємо нагоду почути цю чудову формацію наживо у віртуальному форматі».
У вересні УКУ розпочав новий навчальний рік, прийнявши найбільшу кількість нових абітурієнтів за свою історію — 438. Третій рік поспіль університет приймає найкращих студентів із найвищим середнім балом зовнішнього незалежного оцінювання, подібно до американської системи тестування SAT. «Середній бал вступників до УКУ цього року був найвищим — 189 із 200 можливих, — радіє Наталя Климовська, проректорка УКУ з розвитку та комунікацій. — Але для нас результати тестів були не найважливішими критеріями. Ми сподіваємося дати цим надзвичайно мотивованим студентам можливість духовного й інтелектуального розвитку, щоб вони йшли у світ і проводили реальні соціальні й економічні зміни». Торік семеро випускників УКУ перемогли на виборах до Верховної Ради та стали народними депутатами України. Багато інших випускників створили власні інноваційні проєкти та розпочали різноманітні ініціативи, приміром, «Будуймо Україну разом» — програму відновлення житла, розвитку місцевих громад і примирення серед сімей, які постраждали від війни на Донбасі. Студенти Львівської бізнес-школи при УКУ та студенти факультету прикладних наук продовжують вигравати на міжнародних змаганнях із підприємництва, програмування та кібербезпеки.
Щоб зареєструватися на віртуальну добродійну подію на підтримку УКУ, яка відбудеться 1 листопада, або стати спонсором студентської стипендії, будь-ласка, відвідайте вебсторінку УКОФ: www.ucef.org або зетелефонуйте до головного офісу Фундації в Чикаґо за номером 773-235-8462.
Як повідомляв «Міст», студенти УКУ — ще й добрі математики.
Пресслужба УКОФ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply