Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Добродії Нью-Йорку допомагають жінкам України

Автор:

|

Липень 12, 2018

|

Рубрика:

Добродії Нью-Йорку допомагають жінкам України

Генеральний консул Сергій Голубов вітає Людмилу Фесенко

Доброчинний концерт класичної вокальної музики «Дніпровський вальс» відбувся 8 липня в Українському народному домі Нью-Йорку. Він був частиною Українсько-американського благодійного проекту «Незабутня Квітка», метою якого є придбання рухомих мамографів для діагностування у жінок України раку молочної залози, від якого померла відома співачка Квітка Цісик. Рушій концерту — Алекс Ґутмахер, засновник проекту, котрий був ведучим на доброчинному концерті.
Він привітав численних гостей, зокрема Генерального консула України в Нью-Йорку Олексія Голубова, почесну голову Союзу українок Америки Ірену Куровицьку, настоятеля Української католицької церкви св. Юра о. Еміліана Дороша й інших. Світлана Махно прочитала вітальні листи від Президента України Петра Порошенка, міністра культури Євгена Нищука, колективу Вінницької швейної фабрики «Лілея» з міста Хмільника Вінницької області, робітницю якої Валентину Горячук лікують після діагнозу, визначеного з допомогою пересувного мамографа. Такі пересувні апарати, придбані завдяки проектові «Незабутня Квітка», вже діють у Вінницькій, Житомирській і Хмельницькій областях.
З привітанням і подякою за піклування про українське жіноцтво виступив п. Голубов, котрий сердечно привітав оперну співачку, заслужену артистку України Людмилу Фесенко — зірку цього благодійного концерту. На свято прибула численна група гостей із Американської асоціації ветеранів Другої світової війни, від імені яких до Людмили Фесенко звернулися з вітаннями та квітами Борис Фельдман, голова цієї асоціації, і Фіра Стукельман. Солістка тричі виходила на сцену з трьома пісенними блоками. Вона виконала твори Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Ігоря Шамо, інших українських композиторів, арії з італійської оперної класики, українські народні пісні. В дуеті та разом із солісткою виступали скрипаль-віртуоз Валерій Жмуд і гітарист Сергій Побєдинський. За роялем був заслужений артист України Ернест Штейнберґ, професор Одеської консерваторії. Разом із артистами українські пісні співала вся зала.
Громадська організація «Незабутня Квітка» зі Львова прислала музичні записи та книги, які пропонувала гостям Галина Рідка. Допомогли провести доброчинний концерт Федеральна кредитова кооперативна спілка «Самопоміч» із Нью-Йорка, юридична консультація Ілони Джамгарової, ресторан «Веселка», д-р Михайло Фулмес та інші благодійники.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply