Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

До 70-ліття заснування Міттенвальдської гімназії

Автор:

|

Листопад 17, 2016

|

Рубрика:

До 70-ліття заснування Міттенвальдської гімназії
З'їзд Міттенвальдської гімназії. «Союзівка», 2005

З’їзд Міттенвальдської гімназії. «Союзівка», 2005

У таборі для утікачів із СРСР в містечку Міттенвальд (Баварія) 1946 року були створені різні громадські та молодечі організації, школи, «Пласт», Спілка української молоді, спортові дружини й інші організації. Наші батьки хотіли дати своїм дітям якнайбільше стабільності після війни. В школі знайомилися з ровесниками і зав’язали дружбу на все життя.
Приїхавши до Америки, ми не хотіли втрачати зв’язку з приятелями нашої юності та створили Товариство колишніх учнів Міттенвальдської гімназії. Через довгі роки організовували з’їзди. Перший відбувся 1973-го на «Верховині» в Ґлен-Спей, а пізніше довгими роками наші з’їзди відбувалися на «Союзівці». Там ми зустрічали наших старих приятелів та їхні родини. Наша організація також видала чудову книжку спогадів про табір «Міттенвальд 1945-1951». У той час у з’їздах брало участь більше ста членів. Але час минав, багато товаришів вже відійшли у Вічність, а іншим через вік важко їхати у далеку дорогу. 2010 року ми поєдналися зі Зальцбурґською гімназією, а 2014-го долучилися до з’їзду інших таборів із Німеччини й Австрії. Але наша присутність на з’їздах надалі буда не задовільна. На останніх з’їздах від Міттенвальдської гімназії було три-п’ять осіб.
У касі нам залишилося $3,100 і управа товариства, до якої входили члени двох останніх каденцій із 2012-го по 2016 рік, вирішила розпустити наш комітет, а гроші передати на потреби сиріт, батьки котрих загинули, або були важко поранені в боях на Донбасі.
Ми отримали рекомендацію від Української федерації у Філадельфії, яка займається допомогою в Україні. Член нашої гімназії Ярко Козак поїхав в Україну і передав ці гроші о. Сусу, котрий є капеланом при українському війську й провадить допомогою дітям загиблих вояків.
Ми отримали подяку від о. Суса, в якій він розповів про діяльність Центру військового капеланства та Центру опіки сиріт Львівської архиєпархії Української греко-католицької церкви. Цього року центр провів табори для жінок і дітей, котрі втратили своїх чоловіків на сході України. У цих таборах брали участь 70 родин із усіх областей України.

Надія Лучанко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply