Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Для української єдності немає меж і кордонів

Автор:

|

Березень 08, 2018

|

Рубрика:

Для української єдності немає меж і кордонів

Учасники проекту «Вертеп», у першому ряді третій ліворуч — Богдан Наугольник, засновник ООЧСУ на Лонґ-Айленді

Організація оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ) як один із найактивніших осередків української діаспори за кордоном, учергове долучилася до допомоги нашим воїнам, котрі воюють на Сході України. Зокрема, члени 2-го та 41-го відділів організації в Нью-Йорку спільно зі своїми прихильниками провели традиційний благодійний проект «Вертеп» із метою не лише пропагувати наші культурні традиції, а й привернути увагу до потреб українських воїнів, котрі щодня ризикують своїм життям, захищаючи кордони нашої Батьківщини.
Зі зібраних у межах проекту фінансів ООЧСУ пожертвувала $3000 на медичне обладнання для медслужби 1-ї окремої штурмової роти «Ульф» Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Щоб передати ці кошти українським медикам, у зону бойових дій в Україні був відряджений Олександр Іллючок, представник організації. Медична служба «Ульф» створила на фронті стабілізаційний пункт, в якому медики-добровольці та медики Збройних сил (ЗСУ) разом надають допомогу пораненим бійцям. У польових умовах наявність елементарного медобладнання є питанням чийогось життя або смерті. Тож більшу частину переданих їм коштів медики витратили на те, щоб придбати капнометр. Для багатьох країн світу є нормою застосування цього приладу в умовах війни, зокрема, при евакуації поранених. Завдяки ньому можна обирати найефективніший режим вентиляції легень при різних ушкодженнях. За словами Юлії Сидорової й Аліни Михайлової, керівників медичної служби, обладнаний капнометром евакуаційний автомобіль дозволяє надати своєчасну медичну допомогу більшій кількості бійців із важкими пораненнями, транспортуючи їх до лікарні. «Ця фінансова підтримка для нас є дуже важливою, бо завдяки діаспорі маємо можливість підіймати військову медицину в Україні на новий, вищий рівень. І, можливо, з часом ЗСУ візьмуть із нас приклад, бо наші воїни варті усього найкращого», — зазначає п. Сидорова.
Щодо ООЧСУ, то її теперішні цілі спрямовані передовсім на єдність діаспори з українським народом задля творенні спільної історії й забезпечення тяглості поколінь. Тож для членів організації проведення «Вертепу» було далеко не першим досвідом доброчинності. В одному з попередніх років зібрані кошти передали сім’ям загиблих «кіборгів». Тоді до проекту долучився Сергій Фоменко, соліст гурту «Мандри». «Досі згадую вислані нам Фомою світлини діточок, які плакали від зворушення. Ці спогади мотивують і спонукають далі щось робити», — каже Андрій Щегельський, голова 41-го відділу ООЧСУ в 2015-2017 рр. і засновник проекту «Вертеп» у Нью-Йорку. За його словами, атмосфера братерства є одним із найвагоміших чинників у діяльності організації.
«ООЧСУ існує вже понад 70 років, і ми гордо називаємо себе родиною, намагаючись передати наш досвід із покоління в покоління, — наголошує п. Щегельський. — Приміром, «Вертеп» важливий особливо тим, що відвідуємо основоположників організації, котрі перебували в ОУН і воювали в УПА. Це підіймає їхній дух, а в нас загоряється мрія, що коли досягнемо поважного віку, й нас навідуватимуть молоді ООЧСУвці. Важливим також є усвідомлення, що проблема одного, є проблемою всіх, і успіх одного є успіхом для всіх. Тому в українській спільноті за кордоном ми завжди стараємося мотивувати та підтримувати один одного. Частиною цієї великої родини є Наталія Ґоджик і Станіслав Ткачов із їхнім проектом «Де живе українська». Якби не знятий ними документальний фільм «Госпітальєри», з Юлією Сидоровою та медичною службою «Ульф» ми не познайомилися б».
Зрештою, й самі учасники «Вертепу» своєю участю в проекті наочно демонструють втілення цих ідей у життя, привносячи свої творчі візії, таланти та культурну спадщину своїх реґіонів. За походженням із різних куточків України, різні за віком та фахом волонтери, об’єднані спільною мрією творити майбутнє України кращим, своєю діяльністю доводять, що для ідеї української єдності немає меж і кордонів.

Лідія Йонка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply