Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Діти вшанували пам’ять про Голодомор

Автор:

|

Грудень 04, 2019

|

Рубрика:

Діти вшанували пам’ять про Голодомор
Директорка Школи українознавства Ярослава Данищук розповіла учням про трагедію Голодомору

Школа українознавства при Церкві-пам’ятнику св. Андрія в Савт-Бавнд-Бруці (штат Нью-Джерзі) 23 листопада вшанувала День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.
День у школі розпочався молитвою, до якої учнів привів о. Василь Шак. Звертаючись до дітей, директор школи Ярослава Данищук водночас закликала всіх зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії українського народу для майбутніх поколінь і запалити свічку пам’яті, долучившись до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті». Вона оголосила хвилину скорботи в пам’ять про мільйони українських селян, заморених голодом, про українські села та хутори, які були стерті з лиця землі після найбільшої трагедії XX ст. Учителька історії Оксана Дякун, котра провела лекції пам’яті про трагічні події Голодомору, розповіла, що впродовж дня учні переглянули фільми «Голодний дух», «Ти приніс мені яблуко» та «Де б ти не був». На очах дітей були сльози, вони були вражені тим, що в країні, яка продавала зерно іншим державам, від голоду гинули люди. Старші учні підготували розповіді та реферати, які мають показати друзям в американських школах. Також протягом дня учні витинали ангеликів, малювали колоски та символічні свічечки.
В школі організували виставка учнівських малюнків. Під скорботну пісню «Свіча» учні прикріплювали власноруч зроблені паперові ангелики на чорне полотнище з мапою України, прикрашеною колосками пшениці. Завершилася акція співом гімну України.

Ларіон Костенко

Підписи до фото:
shkola 1, P1050922 — Учні прикріплюють ангеликів на чорну мапу України
P1050939 —

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply