Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Діаспору запрошують малювати вдома ікони

Автор:

|

Квітень 01, 2020

|

Рубрика:

Діаспору запрошують малювати вдома ікони

У час карантину та всесвітньої боротьби з коронавірусом можна легко стати жертвами паніки, стресу чи депресії. Або ж, натомість, можна використати цей час, аби зосередитись на чомусь цінному, переосмислити своє життя, помислити над тим, що насправді важливо. І, можливо, здійснити деякі мрії, на які раніше ніколи не було часу. У період випробувань ніщо не може бути настільки життєстверджуючим, як молитва, мистецтво, духовність та краса.
Іконописна школа «Радруж» Українського католицького університету (УКУ) пропонує унікальний шанс поєднати одне й інше та запрошує всіх охочих до спільного навчання в групі однодумців і написання ікони, не покидаючи при цьому затишок і безпеку вашого дому. «Радруж» досліджує традиційний український іконопис та спеціалізується на давній техніці темперного живопису, яка передбачає написання ікони на дерев’яній дошці за допомогою природних пігментів (глин і мінералів), змішаних із яєчним жовтком.
Учасникам онлайн-курсу пропонують написати ікону Архангела Михаїла (31 х 21 см). Ви будете наслідувати один із шедеврів українського іконопису XV ст. Процес навчання та написання ікони відбуватиметься на базі заздалегідь записаних відеоуроків, а консультування відбуватиметься у режимі реального часу (за допомогою Zoom або Skype), а також, за бажанням, в індивідуальному режимі разом із досвідченим викладачем-іконописцем. Після написання першої ікони, ви зможете написати ще дві — св. Миколая та Спаса Нерукотворного. Детальніша інформація — за посиланням: http://radruzh.org/onlajn-kursy-ikonopysu
Цей курс може бути цікавим для дуже багатьох людей, зокрема, для українців з-за кордону (української діаспори), котрі виявлять бажання дистанційно навчатися основам іконопису, для тих, хто не має професійної художньої освіти, але має художні навики та мотивацію спробувати себе в мистецтві живопису. Всім учасникам, котрі зголосяться на навчання, надішлють коробки з необхідними матеріалами для написання цієї ікони (дошка, пензлі, пігменти, поталь тощо).
Ми працюємо в режимі безперервного приймання анкет для формування невеликих груп. Навчання в таких групах розпочинається тоді, як тільки набереться п’ять-шість учасників. Найближча можливість приєднатися до групи відкрита до 10 квітня.
Пресслужба УКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply