Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Білоруський співак у США грав на лірі

Автор:

|

Січень 25, 2018

|

Рубрика:

Білоруський співак у США грав на лірі

З українською лірою та гуцульською телінкою нещодавно вийшов до громади Білоруської автокефальної православної церкви Жировицької ікони Матері Божої у Гайленд-парку (штат Нью-Джерзі) співак і музикант Сергій Долгушев із ансамблю Vuraj, який виник 2010 року в Мінську. Ансамбль присвятив свій репертуар білоруському фольклору та записав уже кілька дисків, брав участь у фестивалях у Мінську, Львові, Києві, Москві, а також у Польщі. Музикант привіз із собою великий набір народних інструментів, на яких грав, співаючи колядки, народні пісні та твори сучасних композиторів. Крім ліри і телінки, були жалійка, сопілка‚ гітара й інші інструменти. Вечір у церкві не був концертом, а швидше спілкуванням співака з присутніми. Він учив співати колядки, підспівувати. Звучали й українські народні пісні. Особливо сподобалася «Толока», яку співала уся громада. Вечір став демонстрацією великої спорідненості українського та білоруського фольклору.
На вечорі було представлено диск «Райок», записаний у Києві на основі пісенного матеріалу, зібраного в експедиціях у різних реґіонах Білорусі. Райок — це образ, що зустрічається у жниварських піснях білорусів. Райок — це казкова істота, яка з’являється перед женцями та розпитує про шлях, заходить погостювати у двір. Райок оберігає збіжжя, здоров’я і добробут родини. На диску записані пісні «Вилітай, перепілко!», «Купальська», «Сосна похилилася» й інші.
Лідер гурти Vuraj опинився у США не випадково. У рідній Білорусі талановитий автор, співак і музикант не мав жодної державної підтримки для своєї діяльності, а в Польщі отримав стипендію Міністерства культури цієї країни Gaude Polonia. Це дало можливість продовжити популяризацію білоруської музики та традицій за кордоном.
Ларіон Костенко, світлина Сергія Тригубовича

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply