Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

«Батьківська хата. Homestead» оголосила другий сезон

Автор:

|

Січень 09, 2022

|

Рубрика:

«Батьківська хата. Homestead» оголосила другий сезон
Батьківська хата

Українсько-американський освітній етнопроєкт «Батьківська хата. Homestead», який поєднує українській народний одяг різних етнографічних реґіонів кінця XIX — початку XX ст., 7 січня розпочинає другий сезон. Про це повідомила Олена Браво, авторка проєкту.
Його підготували команди «Батьківська хата. Homestead» та Ukrainian San Antonio. Проєкт існує трохи більше року. За цей період відзняли понад 40 фотоісторій, відбулося дев’ять виставкових подій — як персональних, так і у складі потужних українських заходів. Експозиції робіт побачили у США, Україні та Казахстані.
За словами п. Браво, другий сезон буде ще цікавішим. Відзняли майже усі основні етнографічні реґіони: Буковину, Волинь, Гуцульщину, Закарпаття, Київщину, Лемківщину, Опілля, Поділля, Покуття, Полісся, Полтавщина, Чернігівщина та показали вбрання з дуже рідкісних реґіонів Нижнього Подніпров’я (Дніпропетровська обл.) та Слобожанщини (Харківська обл.).
Водночас залишилося кілька реґіонів, які важко фотографувати — або немає повного строю, або не збереглося жодної хати. «Скажімо, віднайти вбрання з півдня України — Миколаївщини, Херсонщини, Автономної Республіки Крим — це мрія кожного колекціонера, бо костюмів із цих реґіонів майже немає. Є поодинокі екземпляри у приватних колекціях і музеях, але, зазвичай, вони у такому стані, що їх уже не можливо вдягнути на людину. Щоправда, можна поєднати для фото чи відео, наприклад, стрій із Дніпропетровської області, а хату — зі Запорізької. Територіально вони розташовані поруч, тож їхній побут, якщо і різниться, то ці відмінності — незначні. Такі світлини представлені у другому сезоні», — розповіла вона.
Також виконавцям проєкту вдалося заглибитися не тільки в основні реґіони, а й в різні райони та селища однієї місцевості. «Як ми анонсували попередньо, зйомки проєкту розпочалися у США. Створюємо фотоісторії на тоді відомих будівель того чи іншого штату. Бо для наших дітей, народжених в діаспорі, батьківська хата — у Сполучених Штатах, але вони пам’ятають, звідки походить їхній рід. Наразі вже зробили кілька фотоепізодів у США, зокрема, у столиці країни — Вашинґтоні. Також відзняли міське вбрання на Андрієвському узвозі у Києві. Такі фотоісторії є незвичними, бо здебільшого фотографують лише село», — повідомила п. Олена.
За її словами, цікаво було спостерігати за реакцією перехожих під час зйомок у центрі Києва, а ще більше позитивних емоцій отримали від небайдужих американців під час фотопроцесу у США.
«Була цікава реакція людей! Усі посміхались, махали руками, фотографували! Американці питали, звідки ми, що саме робимо. Найцікавіше, що команда проєкту зустріла українців із Міннесоти у Вашинґтоні, які сфотографувались з моделлю, і перехожа навіть пустила сльозу від емоцій! Така реакція не може не мотивувати! Така зацікавленість, показує, що те, що ми робимо, потрібно нам, особливо українцям, які живуть за межами своєї рідної землі», — розповіла авторка проєкту.
«Таким чином ми робимо просвітницьку роботу навіть під час процесу зйомок. Бо саме інтерактивний процес є більш вдосконаленою методикою просування України у світі та зміцненню її позитивного іміджу», — наголосила вона.
Як повідомляв «Міст», презентували проєкт «Батьківська хата. Homestead».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply