Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Андрій Парубій зустрівся з громадою Нью-Йорка

Автор:

|

Березень 12, 2015

|

Рубрика:

Андрій Парубій зустрівся з громадою Нью-Йорка

Андрій Парубій

Нещодавно українська громада Нью-Йорка тепло вітала Андрія Парубія. Постать цього політика — дуже яскрава в сучасному історичному процесі. Він — легендарний комендант Майдану в часи Революції гідності, опісля — голова Ради національної безпеки й оборони у найважчі для України час московської інтервенції у Криму, а нині — перший віце-спікер Верховної Ради України. Тож послухати п. Андрія прийшло значно більше охочих, ніж зміг прийняти Український національний дім, що на Другій вулиці у нижньому Мангеттені.

Школярі, представники молодіжних організацій зустріли почесного гостя квітами і хлібом-сіллю на рушнику. Управа Організації чотирьох свобід України (ОЧСУ), що виступила організатором заходу, подбала, щоб залучити до участі в ньому якнайширше коло представників різних громадських формувань Нью-Йорка й околиць.
Відкрив зустріч Степан Качурак, голова ОЧСУ. Під звуки прощальної мелодії «Пливе кача» він попросив хвилиною мовчання вшанувати пам’ять героїв «Небесної сотні» й усіх наших героїв, котрі віддали своє життя за волю та незалежність Батьківщини.
Народного депутата Парубія представив професор Володимир Зарицький як свого давнього друга, із котрим ще у 1990-х виношував план боротьби за суверенну Україну й чиїми учинками, позицією він пишається в усі ці короткі історичні моменти великих перемін.
У своєму вступному слові п. Парубій подякував громаді за велику підтримку та допомогу, яка з перших днів Майдану й зараз — для воїнів Антитерористичної операції — надходить від різних організацій, окремих небайдужих людей, засвідчуючи їхню єдність з усім українським народом на рідний землі.
«Уже тоді, на Майдані, саме завдяки діаспорі загони самооборони, які згодом стали основою Національної гвардії, були споряджені одягом, взуттям, усім необхідним на рівні спецназу, — сказав він. — За все це вам — велике спасибі!»
Віддаючи шану тим тепер поодиноким воїнам УПА, котрі були у залі, політик наголосив на тому, що відвага, героїзм наших хлопців на Майдані, а тепер і на фронті, визріли з тієї легенди, на якій вони виростали, — про незламність і нескореність учасників визвольних змагань 1950-х і їхніх попередників.
Аналізуючи пережитий усіма нами короткий відрізок історії, у якому так багато всього вмістилося, головний комендант Майдану сказав, що феномен Майдану полягає у високій самоорганізації. Того ж, хто вважав, що може ним керувати, Майдан відкидав.
Путін також думав, що взяв під контроль цілу Україну, а Майдан переламав усе. Кремлівський карлик два роки готувався до «руской вєсни», був переконаний, що на сході України його зустрічатимуть із квітами; була створена ціла мережа диверсійних груп, творилися і реконструювалися осередки антиукраїнських організацій, і врешті-решт були введені регулярні війська, а досягти виконання всіх планів Путіну так і не вдалося й ніколи не вдасться. «Ми спинили його армаду і змогли відтіснити», — констатував гість із України.
«І коли хтось каже: залишити ті території, бо там — «совок», то ніяк не можна із цим погодитись. Нема заперечень, що й такі люди там є. Але багато справжніх патріотів із Донецької та Луганської областей воює проти банд формувань. І вони вірять, що зможуть визволити рідну землю від ворога», — переконував він.
Другим ворогом українців є корупція, провадив далі народний депутат. «Багато є тих, хто хотів би відновити старі схеми. Водночас доводиться воювати на цих двох фронтах, і це — нелегко. Все одно що ремонтувати літак у польоті», — пожартував Андрій Парубій.
«Ми нині стоїмо проти найбільшої орди світу й знаємо, що маємо цю орду зупинити, — підкреслив державний діяч. — На Майдані перемогла не зброя, а сила духу. Вона підтримує й на фронті. Та скільки життів коштуватиме, щоби самотужки побороти цю орду? В Америці, може, не всі добре розуміють, із ким ми маємо справу. Звідси – така непевна допомога. Ми ж знаємо, що захищаємо не тільки себе, а весь світ, тому хочемо відчути дієву підтримку з боку світу. Лідерство — це відповідальність. Америка є тим світовим лідером, який має силу спинити цю навалу, тим більше що є гарантом нашої безпеки, згідно з Будапештським меморандумом». Віце-спікер парламенту закликав українську громаду Америки активніше домагатися від Адміністрації президента Обами довгоочікуваної підтримки.
Мета робочого візиту п. Парубія до Вашинґтона якраз і полягала у тому, щоби передати вищому керівництву США перелік необхідної для України летальної та нелетальної зброї, захисного спорядження.
Зустрічаючись із американськими високопосадовцями, представниками Пентаґону, Андрій Парубій акцентував на тому, що Україна сьогодні бореться не лише за власні інтереси. «Нині наші хлопці на передовій стоять за весь цивілізований світ, якому Путін кинув виклик. Українські воїни захищають усіх. Сьогодні Україна і наші хлопці на передовій потребують зброї, і тут слово США є вирішальним», — заявив він.
Ще одним важливим посиланням, на якому політик зробив наголос у своєму зверненні до громади, був його заклик стати єдиними у своїх устремліннях із владою. «Оглядаючись на столітній відтинок часу нашої боротьби за незалежність, ми бачимо, як втрачали її, найперше через те, що поборювали один одного», — зазначив він. Відповідаючи на зауваження зі зали про те, що Україна не має доброї влади і що її треба поміняти, він зізнався, що теж має певні претензії до Президента Порошенка, але, незважаючи на це, підтримує і буде підтримувати його, допоки той стоїть на захисті державних інтересів. Політик переконаний, що так зараз повинен чинити кожен, хто бажає зберегти цілісність і суверенітет України.
Велика біда бездержавних націй — не мати довіри до своєї влади і вважати, що вона завжди помиляється. П. Парубій навів приклади того, що було зроблено в питаннях реформ, зазначивши при тому, що цього далеко не достатньо, але поступ є: проведено реформу судової системи; створено антикорупційне бюро; прийнято закон про люстрацію, який дає змогу позбутися старих чиновників, що зловживали владою; розпочалася поліційна реформа; активно готується реформа самоврядування; помітні успіхи української дипломатії на міжнародному рівні і, як наслідок, широка підтримка України у світі.
Свою позицію щодо перемир’я український політик висловив однозначно: «Ворога може спинити тільки сила. Тому нам потрібна зброя».
«Плечем до плеча разом переможемо, — закінчив на оптимістичній ноті свій виступ народний депутат України.
Участь у зустрічі з громадськими організаціями, що відбулася за годину до відкритого публічного заходу, взяли Надзвичайний і Повноважний посол України в ООН Юрій Сергеєв і Генеральний консул України у Нью-Йорку Ігор Сибіга.
Слід сказати, що сама ця зустріч очільників громадських українських організацій мегаполісу з віце-спікером Верховної Ради могла бути набагато пліднішою, якби ту годину використали для обговорення спільних дій, політичних дискусій, замість 38-хвилиного представлення поiменно кожного з понад 50 учасників зустрічі. Маємо й ми тут, у діаспорі, робити свої «реформи» в громадсько-організаційному житті.

Мирослава Роздольська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply