Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Американське товариство навчає українських ліцеїстів

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

Американське товариство навчає українських ліцеїстів

З 1 по 8 березня в Музейно-меморіальному комплексі ім. патріарха Йосифа Сліпого у с. Заздрість на Тернопільщині відбувся другий майстер-клас із підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з англійської мови вихованців Військово-морського ліцею (ВМЛ) ім. В. Безкоровайного з м. Одеса.

Ірина Іванкович

У проєкті, організатором і головним спонсором якого виступило релігійне товариство українців католиків «Свята Софія» США (ТСС-А), взяли участь 32 ліцеїсти. Лекції вели Ірина Іванкович, голова товариства, Тетяна Ветлинська, викладач англійської мови ВМЛ, Юлія Гриньків, вчителька англійської мови, та Віра Грабчук, студентка Тернопільського національного педагогічного університету.
У програмі були багатопланові заняття з граматики, розмовної мови, читання, аудіювання, вимови, майстерності писання. Навчання складалося із шести вранішніх і двох післяобідніх блоків. Вечірні лекції передбачали перегляд та обговорення кінофільмів. Навчальний процес відбувався не лише за традиційним методом підручника, але й провели мультимедійні заняття в руслі новітніх технологій. Учасники програми отримали чудову нагоду спілкуватися живою англійською мовою, підготуватися до випускних іспитів, а також випробувати себе в ролі викладачів під час тематичних презентацій на теми подорожей, культури, довкілля та спорту. Курс фізичної підготовки провів капітан ІІІ-го рангу Сергій Плехун.

Сергій Плехун

Особливим видався вечір музики та поезії за участі відомого гурту «Тріода». Курсанти декламували в перекладі англійською вірші українських поетів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стуса та Василя Симоненка.
Організатори подбали й про духовний вимір: у програмі майстер-класу відбувалися щоденні молитви, вервиця, Хресна дорога, Божественна літургія англійською мовою, екскурсія родинним обійстям патріарха Йосифа Сліпого та проща до Зарваницької Божої Матері. Учасники висловили глибоку вдячність інструкторам за вкладену працю у ведення курсу.

Ліцеїсти під час занять

Варто зазначити, що з 2018 року вихованці ВМЛ також беруть участь у доброчинній літній школі англійської мови, яку щорічно організовує товариство «Свята Софія» зі США. Ідучи назустріч потребі інтенсивної підготовки ліцеїстів до ЗНО, торік ТСС-А вперше провело такого штибу навчальний захід. У листопаді 2019-го товариство ініціювало проєкт онлайн-уроків ESL for ONL (English as a Second Language for Odesa Naval Lyceum), які ведуть Ірина Іванкович, Тетяна Ветлинська й Анастасія Блощинська. Гаслом проєкту стали слова: Serving those who serve Ukraine — «Служимо тим, хто служить Україні». Зваживши на успіх цих ініціатив, товариство «Свята Софія» планує у майбутньому розвивати співпрацю з ліцеєм.
Пресслужба товариства «Свята Софія»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply