Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Американське місто Юніон вітало Україну

Автор:

|

Серпень 21, 2019

|

Рубрика:

Американське місто Юніон вітало Україну
Микола Грицковян, Мануель Фідґерідо‚ Олексій Голубов і Роман Мигаль

З ініціативи Громадського комітету Українського конґресового комітету Америки (УККА) в міській раді міста Юніон (штат Нью-Джерзі) 18 серпня відбулось урочисте відзначення 28-ї річниці відновлення Незалежности України. На головних вулицях міста вивісили прапори України та великий транспарант із повідомленням про свято.
Провадив церемонією і промовляв Роман Мигаль, голова Комітету УККА в Нюарку. Після молитви‚ яку виголосили о. Іван Говгера‚ о. Микола Бичок та о. Ігор Колісник‚ мали слово Олексій Голубов‚ генеральний консул України в Нью-Йорку, котрий, зокрема, подякував США і закордонним українцям за підтримку України у важкий для неї час‚ і Микола Грицковян, директор бюро Центру взаємин США-Україна у Вашинґтоні‚ котрий докладно розповів про історію визвольних змагань українського народу та сучасний стан України. Мануель Фідґерідо з міської ради Юніону привітав присутніх від імені міста та зачитав вітальну резолюцію міської ради.
Перед будівлею урочисто підняли прапор України. Присутні співали гімн молодої держави. Опісля усі переїхали до Народного дому в Ірвінґтоні‚ де продовжили святкувати. Промовляли п. Мигаль і п. Грицковян. Марія Дацко зі Львова читала свої вірші про Україну. Виставку інформаційних матеріалів до Дня Незалежности приготував о. Іван Лишик. Під час обіду Ансамбль українського танцю «Іскра» виступив із хореографічним концертом‚ який відкрив танець «Привіт». Андрій Цибик, засновник і керівник школи, розповів про «Іскру» та запросив до участи у ній.
Свято приготував Громадський комітет у складі: Олександр Галущак‚ Марко Гованський‚ Михайло Козюпа‚ Роман Мигаль‚ Михайло Пичко‚ Тома Пиз‚ Юрій Симчик і Михайло Шпигульський. Спонсорували подію Українська американська федеральна кредитова спілка «Самопоміч»‚ Український народний дім в Ірвінґтоні‚ похоронний заклад «Литвин і Литвин»‚ Роман та Анна Мигалі‚ Jersey Building Services і T. P. Electrical Service. Програмку свята виготовив Український народний союз.

Ларіон Костенко

Підписи до фото:
P1050146, P1050170 — Учасники святкування в Юніоні
P1050167 — Підіймання прапора України перед міською радою
P1050137 — Святковий транспарант у місті Юніон
P1050182 — На сцені Ансамбль українського танцю «Іскра»
P1050157 —
P1050184 — Виставку інформаційних матеріалів до Дня Незалежности приготував о. Іван Лишик

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply