Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 14, 2021

Америка вшанувала пам’ять жертв Голодомору

Автор:

|

Листопад 28, 2019

|

Рубрика:

Америка вшанувала пам’ять жертв Голодомору
Біля меморіалу Пам’яті жертв Голодомору у Вашинґтоні

У четверту суботу листопада українці й американці Вашинґтона зібралися біля меморіалу Пам’яті жертв Голодомору, щоб запалити свічки в пам’ять про мільйони українців, замордованих голодом під час сталінських репресій 1932-1933 рр. Це стало вже незмінною традицією для столиці США. Українські й американські громадяни, дипломати, представники духовенства, політики та журналісти прийшли цієї суботи до монумента, аби помолитися й згадати про страшну траґедію.
«Цей Голодомор став не тільки траґедією для України, а й для всього світу. Це згадка про те, що такого не повинно ніколи й ніде повторитися знову», — зазначив у коментарі кореспонденту інформаційної аґенції «Укрінформ» о. Володимир, настоятель Українського православного кафедрального собору Святого Андрія. Він зауважив, що за створення пам’ятника Голодомору в Вашинґтоні українська громада в США боролася довгі роки, й кілька років тому американська влада нарешті виділила місце в центрі столиці. «Тепер це стало місцем, куди ми приходимо приклонитися — не тільки раз на рік, а й постійно, тому що всі жертви, які спочили під час Голодомору завжди залишаються з нами, і ми в молитві поєднуємося з ними», — наголосив священник. За традицією, о. Володимир відправив панахиду, згадавши разом із усіма жалобні сторінки української історії.
На пам’ятну церемонію також прийшов Джордж Кент, заступник помічника державного секретаря США, разом із дружиною. Як повідомила Ілона Войтович, кореспондентка «Голосу Америки», представник Держдепартаменту звернув увагу на те, що цього тижня американці готуються до святкування Дня подяки, що також є часом для роздумів. «Гадаю, цілком доречно, що українці визначили четверту суботу листопада Днем пам’яті, щоб згадати про траґедію Голодомору, про потуги СРСР, спробу Сталіна зламати хребет українському народові. Йому це не вдалося. Український дух вижив, попри те, що загинули мільйони невинних. Я думаю, що ця історія розчулює американців. Ось чому у нас є цей меморіал Голодомору в центрі Вашинґтонa, де майже неможливо отримати дозвіл спорудження пам’ятників. І це шанс для американців побачити, ознайомитися і вшанувати загублені життя», — зазначив п. Кент.
Андрій Яневський, тимчасовий повірений у справах України в США, котрий зараз очолює українське посольство в Вашинґтоні, висловив удячність за позицію американської адміністрації щодо Голодомору-геноциду й підтримки України. Тепер, коли Україна опинилася у центрі політичного скандалу з розслідуванням щодо імпічменту президента Дональда Трампа, присутність на церемонії вшанування пам’яті Голодомору представників адміністрації США та заяви Держдепу є важливим сигналом незмінної підтримки України, вважає український дипломат. «Заява самого Держдепартаменту важлива ще з точки зору того, що це адміністрація США, — заявив п. Яневський. — Це чіткий сигнал, що Сполучені Штати стоять пліч-о-пліч із Україною на захист її територіальної цілісності та незалежності, пам’ятаючи нашу історію, знаючи її, вони підтримують наше майбутнє а багато все вкладають її підтримують і надихають нас на рух вперед. Ми за це вдячні й адміністрації, і Конґресу, і народу Сполучених Штатів».
В офіційній заяві Державного департаменту йдеться про те, що «сьогодні на Україну знову напали. Окупація Криму Росією і продовження аґресії на сході України призвели до загибелі близько 13 тис. людей. Навіть зараз Москва намагається вчиняти маніпуляції та руйнувати прагнення народу України. Однак російська зловмисна кампанія недооцінює стійкість народу України й ігнорує його прагнення кращого майбутнього. Ця кампанія приречена на провал. Народи по всьому світу об’єднуються, вшановуючи пам’ять невинних жертв Голодомору і Сполучені Штати підтверджують відданість демократії та процвітанню України, безпеці її міжнародно визнаних кордонів». «Ми разом із усім світом пам’ятаємо про невинні жертви часів Голодомору та запевняємо у своїй підтримці демократичної, заможної та суверенної України», — заявила Морґан Ортаґус, речниця Держдепартаменту.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply