Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Аби скуштувати пиво «Кутя», чекають цілий рік

Автор:

|

Грудень 25, 2019

|

Рубрика:

Аби скуштувати пиво «Кутя», чекають цілий рік
Назар Дребот

Українець Назар Дребот 2015 року створив у Нью-Йорку пиво «Кутя». Американцям цей хмільний напій так припав до смаку, що готові чекати рік аби спробувати саме це пиво. «Пиво «Кутя» варив за місяць до Різдва. Вдалося з першого разу. Вирішив використати всі інгредієнти, які традиційно використовують в приготуванні куті», — розповідає еміґрант із Івано-Франківська. Він займається пивоварінням кілька років. Став відомим завдяки двом видам пива — «Кутя» і «Крах імперії».
Чоловік відкриває пивоварні в багатьох країнах світу. Робота в США стала для нього частиною досвіду в пивоварінні. «Створив кілька рецептів пива лімітованої серії, що досі популярні серед американців. Основа такого пива — ячмінний солод. Крафтове пиво дозволяє експериментувати. Використовувати незвичайні для пива інгредієнти. Тому до нього додав великий відсоток пшениці, волоські горіхи, мак, мед, які українці мішають у головну різдвяну страву. Вийшла пивна адаптація куті, яку гарно сприйняли на американському ринку», — зауважує він.
Американці знають про Україну, але мало хто чув про кутю. «У пива є хороший баланс між гірчинкою та медовим терпким смаком із додаванням маку. Це додало пиву автентичності. Можна відчути всю палітру смаку — м’якість протеїну горіхів, меду, пшеничний хлібний смак. Усе гарно поєднано. Нагадує кавово-шоколадні нотки у поєднанні з грецькими горіхами та медом», — каже Назар.
Це лімітована продукція. На сезон варять 4 т. За тиждень перед Різдвом воно розходиться повністю. Його можна спробувати лише у пабах. Півлітровий келих «Куті» продають по $8. Спершу його продавали з діжок як розливне пиво. Тепер — в алюмінієвих бляшанках.
«Сезон продажу триває з 15 грудня по 5 січня. Принципово треба чекати рік. Всі чекають. Так створюємо штучний ажіотаж. Коли підходить час до Різдва, нам починають писати соціальних мережах, коли вже нарешті знову будуть продавати різдвяне українське пиво. Українці особисто дякують, шлють фото, — додає пивовар. — Я там не живу вже кілька років. Але вони до цього часу використовують мій рецепт і варять пиво. Люди заходять у бари і питають, чи є у них «Кутя». Це приємно».
Назар Дребот свої рецепти не патентує. Якщо хтось зварить за його рецептом, не матиме нічого проти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply