Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

87-му річницю Голодомору-Геноциду пом’янули на Флориді

Автор:

|

Грудень 07, 2020

|

Рубрика:

87-му річницю Голодомору-Геноциду пом’янули на Флориді
Панахида в церкві св. Андрія

Українська громада в Норт-Порті (штат Флорида) й околицях урочисто відзначила сумні роковини Голодомору-Геноциду 1932-1933 рр. панахидою, яку провели в неділю, 22 листопада, в церквах Входу в храм Пресвятої Богородиці (св. Марії) та св. Андрія. Хоч у минулому соборна панахида відбувалася спільно в одній церкві, цього року через коронавірус це не було можливим.
На панахиді в церкві св. Марії члени Громадського комітету (в який входять Союз українок Америки, Українські американські ветерани, Українсько-американський клуб, Товариство української мови, Осередок ім. св. Андрія та парафія св. Марії) тримали засвічені свічки. А в церкві св. Андрія всі присутні тримали засвічені свічки, на відстані одні від одних.
Напередодні панахиди, 19 листопад,а в місцевій газеті Herald Tribune помістили оголошення про віртуальну виставку в YouTube картин мисткині Лідії Боднар-Балагутрак під назвою Holodomor: A Remembrance. На цій віртуальній виставці представлено 26 картин та інформацію про Голодомор-Геноцид як про штучний, неприродний голод, заподіяний Сталіним і його комуністичним урядом. Метою Голодомору було знищити національно-свідомий український нарід та обернути його у «совєтського громадянина». Лідія Боднар-Балагутрак створила цю серію картин, аби глядач відчув жорстокість і біль тієї величезної траґедії українського народу.
Як повідомляв «Міст», пам’ятну молебень провела й Консисторія УПЦ США.

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply