Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

70-ті річні загальні збори кредитівки «Самопоміч»

Автор:

|

Серпень 20, 2021

|

Рубрика:

70-ті річні загальні збори кредитівки «Самопоміч»
Президент дирекції Олег Караван представляє членів Ради директорів Сидять: віцепрезидент/секретар Віктор Войтихів, віцепрезидент/фінансовий референт Богдан Ватраль, президент/виконавчий директор кредитівки Віталій Кутний, віцепрезидент/президент фундації Ореста Фединяк, віцепрезидент Ігор Ляшок, член дирекції Іван Огаренко і почесний член дирекції Іван Павлик

4 серпня ц. р. в головному приміщенні кредитівки в Чикаґо відбулися 70-ті річні загальні збори Української федеральної кредитової спілки (УФКС) «Самопоміч». Щоб захистити здоров’я учасників у час пандемії коронавірусу, збори провели відповідно до приписаних обмежень.
О другій годині пополудні Олег Караван, президент дирекції, офіційно відкрив засідання та прочитав порядок нарад. Він привітав членів кредитівки і представників організацій. І наголосив, що кредитівка інтенсивно працювала на користь своїх членів та допомагала українським установам під час пандемії. Олег Караван також підкреслив, що фундація «Самопоміч» від самих початків пандемії, вже у квітні 2020-го, почала допомагати церквам, інституціям, школам, організаціям молоді поважними фінансовими датками, щоб дозволити їм продовжувати свою працю та програми. Детальніше інформацію про те, як кредитівка «Самопоміч» допомагала членам та українській громаді під час пандемії, подав у своєму звіті Віталій Кутний, президент/виконавчий директор УФКС.
Однохвилинною мовчанкою вшанували членів, що відійшли у вічність впродовж минулого року. Опісля президент дирекції представив членів дирекції та контрольної комісії. Віктор Войтихів, секретар дирекції, прочитав протокол із минулорічних загальних зборів. Отець Сергій Ковальчук, настоятель Української католицької катедри св. Миколая в Чикаґо, прочитав молитву.
У своєму звіті п. Кутний у деталях працю кредитівки у 2020 року. Коли в березні 2020-го почалась пандемія, фінансова установа допомогла багатьом членам, пропонуючи програму позик skip-a-pay та пробачаючи у перші важкі місяці пандемії сплату штрафів та оплат за використання касових апаратів на суму майже $100,000. Кредитівка допомогла церквам і громадським установам, пожертвувавши тисячі доларів та тисячі масок у дуже критичний для всіх момент.
У другій половині року кредитівка запустила нову сучасну систему цифрового банкінґу з оновленим виглядом та багатьма функціями фінансової самообслуги. Ця система вивела «Самопоміч» на рівень із іншими потужними фінансовими установами, і це якраз стало в пригоді під час пандемії, коли членам не можна було фізично заходити до установи. «Самопоміч» також впровадила cтипендійну програму, завдяки якій 15 студентів-членів кредитівки отримали фінансову допомогу для навчання. Програма цих стипендій триває, втілюючи гасло «Наша молодь — наше майбутнє». Цього року кредитівка відкрила новий офіс у Гемтремку (штат Мічиґан), через дорогу від Української католицької церкви Непорочного Зачаття, щоб краще обслуговувати своїх членів у цьому штаті.
«Самопоміч» брала участь у державній програмі захисту малого бізнесу SBA (PPP) і видала $3,7 млн позик, які за дотримання всіх умов не потрібно віддавати. З цієї суми $880 тис. видали неприбутковим організаціям і церквам, що дало їм можливість продовжувати працювати і легше пережити скрутні економічні обставини, викликані пандемією.
«Самопоміч» зуміла завершити 2020 рік із добрими фінансовими показниками. 1,2 тис. членів скористалися нашими низькими відсотками і отримали позики на суму більше ніж $100 млн. Активи кредитової спілки перевищили $700 млн. На жаль, зростання кількості позик і збільшення активів не призвели до зростання чистого прибутку спілки. 2020-го кредитівка заробила $1,3 млн і тепер капітал наближається до $115 млн. Тож наша кредитова спілка залишається однією з найбільш стабільних фінансових установ у США.
Свій звіт Віталій Кутний закінчив подякою членам дирекції й особливо працівникам, які, попри різні труднощі, продовжували надавати професійні фінансові послуги нашим членам.
За працю контрольної комісії звітував Богдан Вруський. Контрольна комісія наглядає за діяльністю кредитової спілки, щоб захистити її активи та права членів, забезпечує ефективність внутрішнього контролю, стежить за акуратною та вчасною підготовкою бухгалтерських і фінансових звітів та забезпечує правильну реалізацію вказівок Ради директорів. Контрольна комісія працює згідно з правилами та статутом Федеральної адміністрації кредитових спілок (NCUA), що передбачає проведення річної внутрішньої перевірки та вибору зовнішнього аудитора. Питань і зауважень до звітів не було і голова контрольної комісії запропонував уділити абсолюторію уступаючій управі.
Ірина Вруська прочитала звіт номінаційної комісії, що складалася з членів: Ірина Вруська, голова (СУМ); Микола Скиба-мол. (ОДУМ); Андрій Коломієць («Пласт»). До ради директорів запропонували таких членів: Ореста Фединяк, Ігор Ляшок і Йосиф Оверко. Інших кандидатів не було і збори затвердили номінації одноголосно.
Далі слідували привітання від громадських установ. Першим виступив преосвященний владика Бенедикт, голова Української католицької єпархії, який похвалив кредитівку за допомогу громаді й за те, що вона гідно виконує завдання, поставлене засновниками.
Сергій Коледов, генеральний консул України в Чикаґо, подякував за можливість поспілкуватись і привітав кредитівку з 70-ю річницею. Він віддав шану всім, хто прикладаються до зростання громади, зазначивши, що кредитівка уможливлює ріст підприємств, і завдяки кредитівці працюють різні громадські установи. Дипломат подякував Віталієві Кутному та Романові Яцковському за постійну працю на інформаційному просторі.
Отець Ковальчук привітав від парафіян катедри і похвалив «Самопоміч» за її зростання навіть поза межами нашого міста, згадуючи про відкриття нового офісу у Гемтремку.
Секретар Віктор Войтихів прочитав перелік письмових звітів. На додачу до представників, які усно привітали збори, письмові привіти склали від штату Іллінойс: Централя українських кооператив Америки, Український національний музей, Український інститут модерного мистецтва, 8-й відділ Організації оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ), Фундація Києво-Могилянської академії у США, Фундація Голодомору-Ґеноциду, танцювальний ансамбль «Громовиця», Пластова станиця Чикаґо. Всі організації на сході США: відділ Українського конгресового комітету Америки (УККА) у повіті Моррис, 1-й відділ ООЧСУ Ньюарк-Ірвінґтон, 5-й відділ ООЧСУ в Ірвінґтоні, відділ Спілки української молоді (СУМ) у Джерзі-сіті, Пластова станиця у Ньюарку, Український народний дім в Ірвінґтоні, Спортове товариство «Чорноморська січ», Спортове товариство УСЦАК та Український спортовий музей, Української католицької церкви (УКЦ) св. Івана Хрестителя у Ньюарку, отці-редемптористи, УКЦ Непорочного Зачаття в Гилсайді, 75-й відділ Союзу українок Америки у Мейплвуді, танцювальний ансамбль «Іскра», українські тижневики «Свобода» й The Ukrainian Weekly.
Усний привіт від УККА (відділ Іллінойс) висловив голова Ігор Дякун, який подякував кредитівці за її діяльність і підтримку всіх починів. Андрій Дурбак привітав від парафії УКЦ св. Йосифа і всіх прицерковних організацій, а також від Пластової станиці Чикаґо, оселі Раунд-Лейк і Фундації побратимів, яка допомагає у розвитку «Пласту» на сході України.
Йосиф Соліміні, оперативний директор Української католицької освітньої фундації (УКОФ), пояснив, що з початком пандемії Український католицький університет переживав щодо дальшої праці, але завдяки щедрим донорам там змогли продовжувати навчання. Він подякував за позики, яку зробили можливою працю УКОФ, як тільки пандемія розпочалася. Фундація з гордістю поставила відзнаку Business Partner «Самопомочі» на своїй вебсторінці та поглиблює співпрацю з кредитівкою, особливо користаючи з ново впровадженого Online Banking.
Анна Сириллі, директор Катедральної школи св. Миколая, подякувала кредитівці та фундації за постійну допомогу, підтверджуючи, що школа вважає кредитівку своїм партнером у навчальному процесі. Завдяки щирій допомозі, школу вважають однією з найкращих у місті.
На завершення зборів Олег Караван, президент дирекції, привітав новообраних членів дирекції та подякував усім присутнім за участь у них.
Новообрана управа УФКС «Самопоміч» на 2021-2022 рр.: Олег Караван — президент дирекції; Богдан Ватраль — віцепрезидент і фінансовий референт дирекції, Віктор Войтихів — віцепрезидент і секретар дирекції; Ігор Ляшок і Ореста Фединяк — віцепрезиденти дирекції; Христина Козій, Іван Огаренко, Йосиф Оверко, Роман Яцковський — члени дирекції; Іван Павлик — почесний член дирекції.
Члени кредитівки можуть оглянути відеозапис загальних зборів поданий на вебсторінці кредитівки «Самопоміч» — www.selfreliance.com, тут також подані світлини та звіти за попередні роки й історію установи. Найновішу інформацію «Самопоміч» розміщує на своїй сторінці у Facebook.
Пресслужба кредитівки «Самопоміч»

Як повідомляв «Міст», кредитівка «Самопоміч» допомагає у час пандемії коронавірусу.

About Author

Meest-Online