Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

70-річний волонтер із Каліфорнії допомагає українським військовим

Автор:

|

Вересень 25, 2019

|

Рубрика:

70-річний волонтер із Каліфорнії допомагає українським військовим
Тарас Дрофяк

Українець Тарас Дрофяк із Каліфорнії понад п’ять років надсилає пакунки з допомогою для українських військових. У нього є багато прапорів зі словами подяки від різних добровольчих батальйонів і Збройних сил України. Військові вдячні Тарасові за медикаменти, намети, спальні мішки, харчі. Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Зараз волонтер готує наступну посилку. «Підгузки йдуть людям, котрі у важкому стані. Ковдри відправляємо на госпіталь. А ось це склад, сухофрукти нам приносять із «Фресно». Це сушені персики», — показує він.
Тарасові Дрофякові — за 70. Він працює у компанії, яка займається пересилками в Україну. Понад п’ять років тому події на Майдані в Києві спонукали чоловіка збирати пакунки на допомогу Батьківщині. «Почались бойові дії на Майдані, люди почали гинути, ми побачили, що то є дуже серйозна справа», — згадує він.
Розповідає, що спершу збирав пожертви від тих, хто хотів допомогти. А потім разом із сином вирішили створити доброчинну організацію, зареєстрували її 2015 року і назвали «Милосердя». Допомагали безпосередньо бійцям на лінії вогню та військовим госпіталям.
За 700 км від Сакраменто, у лікарні міста Ірвайн працює зять Тараса — анестезіолог Андрій Германович. Він показує пульсоксиметр — саме такі апарати, завдяки його зусиллям, чотири роки тому було доправили до Дніпровського шпиталю ім. Мечникова, який приймав найбільше поранених воїнів. «Це не звичайний пульсоксиметр. Він показує не лише рівень кисню в крові, а ще й показує пульс. І цікаво, що показує через випромінювання — це рівень гемоглобіну», — розповідає медик.
Він каже, що зазвичай для того, аби дізнатися рівень гемоглобіну в крові, потрібно брати аналіз крові з вени, йти до лабораторії, ставити в машину, яка показує рівень гемоглобіну, та це забирає певний час. А його прилад дозволяє економити цей час, необхідний, аби врятувати життя людини.
Апарат разом зі спеціальним монітором коштує 4 тис. USD. Андрію вдалося безкоштовно передати в Україну 30 таких приладів. Чоловік продовжує підтримувати фонд «Милосердя» та допомагати Батьківщині. «Коли сталась війна, для мене це було персонально, бо в мене є родичі в Луганську. І я туди їздив відвідати їх 2013-го, перед війною. І літав до Луганського аеропорту, який зруйнований. Це було болюче враження — бачити руйнацію того всього, тих вулиць, по яких ходив. Я хотів також помогти людям, котрі захищають Україну, бо саме в цьому знайшов своє покликання як лікар — рятувати життя», — каже він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply