Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 14, 2021

70-ліття осередку СУМ

Автор:

|

Листопад 20, 2019

|

Рубрика:

70-ліття осередку СУМ
Учасники святкування

Осередок Спілки української молоді (СУМ) імені полк. Євгена Коновальця в Ньюарку-Ірвінґтоні (штат Нью-Джерзі) відзначив своє 70-річчя. Це фактично перший осередок СУМ у США. (Десь приблизно в той самий час був заснований і осередок СУМ у Філадельфії). Створений влітку 1949-го осередок швидко розвивався і вже на початок 1950-го нараховував 46 членів, а 27 січня того ж року одержав назву ім. полк. Євгена Коновальця. За десятиліття свого існування осередок в Ірвінґтоні зробив великий внесок у розвиток українського молодіжного спілчанського руху. Тепер СУМ в Америці — це молодіжна організація, що має 28 осередків у 12 американських штатах. СУМ Америки співпрацює з осередками Спілки у восьми країнах.
Урочистості з нагоди 70-ліття осередку відбулися в Українському народному домі в Ірвінґтоні й зібрали майже 300 гостей. Ювіляри приймали щирі вітання від Світової управи СУМ, Крайової управи СУМ в Америці та численних громадських організацій. «Наші вітання присвячені в першу чергу тим, які працювали над заснуванням цього осередку, а саме його основоположникам. У тихій молитві згадуємо тих, хто відійшли у вічність, а тим, які дожили до цього радісного дня, складаємо велике признання. Особливі вітання з подякою передаємо всім головам та управам осередку, виховникам і керівникам мистецьких одиниць. Завдяки їхній наполегливій і відданій праці ваш осередок успішно розвивається», — мовиться, зокрема, у вітанні управи СУМ в Америці.
Того урочистого вечора виступів із привітаннями було чимало. Так, Олексій Голубов, генеральний консул України в Нью-Йорку, наголосив, що організації українців за кордоном зміцнюють свою згуртованість та зв’язки з Батьківщиною, що є вкрай важливим для боротьби з російською аґресією. За його словами, «ця єдність допомагає нам вистояти, всупереч підступним намірам ворога». Дипломат побажав сумівцям «молодечого запалу, невичерпної енергії, нових звитяг у примноженні українських традицій і незламного духу українського народу».
На історії осередку зупинився Михайло Шпигульський, його теперішній голова. Зазначивши, що став членом осередку в 11 років, він поіменно згадав багатьох видатних членів організації, з котрими довелося працювати, наголосив на тому, що осередок став центром гуртування українців. Також нагадав, що СУМ була створена в Україні 1925-го для протидії комуністичній ідеології. А як зазначила Ліля Бас, представниця осередку, зараз до організації належать близько 50 дітей віком від 4 до 17 років. Щоп’ятниці вони відвідують заняття, де вивчають українську мову, історію, традиції. Влітку влаштовують спеціальні табори.
З привітаннями виступили й спонсори цього свята. Серед них була й компанія Meest. Наталя Брандафі, її директорка, звернулася від імені нещодавніх імміґрантів, які приїхали чи 30, чи п’ять років тому, до керівників і виховників СУМ в Америці зі словами подяки за те, що діти новоприбулих українців мали й мають змогу виховуватися та зростати в цій патріотичній українській організації, і за те, що «Спілка виховала справжніх лідерів української діаспори, до чийого голосу ми сьогодні прислухаємося й прислухається навіть Україна».
Загалом же під час урочистої частини було дуже багато подяк, нагород, подарунків і призів. Були й чудові виступи дитячих танцювальні колективи під орудою хореографа Григорія Момота та зворушливі виступи найменших суменят. А ще всім гостям припала до вподоби смачна кухня, всі страви якої були приготовані руками матерів і членкинь осередку. Завершилося свято танцювальною забавою під звуки живої музики у виконанні гурту «Браття з Прикарпаття».

Іван Бескид, світлина Олексія Литвина

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply