Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Сьомий Український фестиваль на Стейтен-Айленді

Автор:

|

Червень 14, 2018

|

Рубрика:

Сьомий Український фестиваль на Стейтен-Айленді

При церкві Пресвятої Трійці на Стейтен-Айленді відбувся 7-й щорічний Український фестиваль. Уже традиційно він розпочався після закінчення Служби Божої, коли парафіяни виходять із церкви й одразу ж потрапляють у святкову атмосферу. Дійство розпочалося з виконання державних гімнів США й України, після чого парох церкви о. Василь Годенчук поблагословив усіх присутніх.
Священик виголосив слова щирої вдячності гостям — за те, що прибули, й парафіянам — за підготовку фестивалю. Громада, як наголосив панотець, дуже старалася, щоб свято відбулося на належному рівні та приготувала дуже смачну їжу. Сюди люблять навідуватися гості з інших українських громад, прибули також парафіяни о. Василя з Брукліну, котрі також активно підтримують українські традиції, зокрема, створивши суботню школу українознавства «Нова хвилька». Музика, танці, пісні, смачні страви та пиво, щире спілкування в колі друзів щороку роблять це свято української культури на Стейтен-Айленді особливо родинним.
Як розповів Михайло Хомин, незмінний ведучий усіх фестивалів, значний пласт парафії церкви Пресвятої Трійці складає четверта хвиля української імміґрації. Тож понад сім років тому на Святий вечір перед Різдвом парафіяльна молодь, яка любить Бога й Україну, вирішила започаткувати цей фестиваль, а відтак при взаємодії зі старшим поколінням вийшло чудове українське свято.
Вже четвертий рік поспіль участь у фестивалі беруть і представники компанії Meest-America, яка є серед його спонсорів. До слова, цю компанію тут добре знають і люблять. Біля її намету було завжди людно. «Мостівці» активно дарували гостям фірмові сувеніри, запрошуючи взяти участь у розіграші призів. А їхню долю вирішили на фестивальній сцені найменші учасники свята — діти. У підсумку головний приз — камеру GoPro — виграв Хадік Курет, володарем годинника Fitbit став Артур Шабельник, а акустична колонка JBL дісталася Михайлові Хомину.


Хадік Курет працює водієм вантажівки, живе на Стейтен-Айленді вже 14 років, його дружина Олеся Думенко — дев’ять, але на український фестиваль вони потрапили вперше. Порадила подруга Олесі, й одразу пощастило виграти цінний приз. Подружжя багато років користується послугами компанії Meest-America, висилаючи посилки на батьківщину Олесі до Харкова, і дуже задоволене її роботою.
Артур Шабельник, котрому пощастило виграти годинника, проживає в США вже 18 років, із них п’ять — на Стейтен-Айленді, і щороку приходить на фестиваль, є постійним читачем тижневика «Міст», який йому дуже подобається. Сам п. Артур — художник і фотограф, малює міські пейзажі Нью-Йорка та картини на замовлення, хто виявить бажання придбати його роботи, може зателефонувати за номером 917-733-3581.
Третім переможцем розіграшу призів від компанії Meest-America став вже відомий нам Михайло Хомин. Цікаво, що два роки тому він також був серед переможців, вигравши безкоштовне пересилання посилки до України. Цікаво, що в день проведення фестивалю за прогнозами синоптиків мав бути дощ, але п. Михайло твердо всіх запевняв що дощу не буде. А ще він наголошував, що обов’язково виграє приз від компанії Meest. Обидва його передбачення справдилися. На запитання, як таке можливо, відповідає, що все це — віра в любов Божу.
На завершення незмінний ведучий фестивалю української культури на Стейтен-Айленді закликав американських українців: «Приїжджайте на цей фестиваль із відкритим серцем й отримаєте масу задоволення. Приїжджайте, щоб підтримати церкву, українську культуру, віру — все те, що найбільше торкає українські серця!»

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply