Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

69-ті річні збори кредитової спілки «Самопоміч»

Автор:

|

Серпень 20, 2020

|

Рубрика:

69-ті річні збори кредитової спілки «Самопоміч»
До зали увійшли ветерани з прапорами, лунають Національні гімни США й України

69-ті річні загальні збори Української федеральної кредитової спілки (УФКС) «Самопоміч» відбулися в головному приміщенні кредитівки в Чикаґо. У зв’язку з карантинними обмеженнями через пандемію Covid-19 збори перенесли зі запланованої дати 29 березня на 12 серпня ц. р. У залі були присутні 32 члени УФКС. Строго дотрималися всіх карантинних обмежень — санітарна дистанція, маски й антисептики.
Олег Караван, президент дирекції, відкрив 69-ті збори зі щирого привітання присутніх членів УФКС. Зібрання розпочалося з традиційного внесення Українсько-американськими ветеранами прапорів до зали та національних гімнів і пісні God Bless America у виконанні Української капели бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка. Опісля єпископ Української католицької єпархії св. Миколая, владика Венедикт прочитав молитву та висловив сподівання, що УФКС мужньо перейде всі важкі обставини сьогодення. Від імені усіх церков та їхніх громад він подякував кредитівці за постійну підтримку й допомогу та побажав Божого благословення у подальшій праці.
Хвилиною мовчання вшанували членів УФКС, котрі відійшли у вічність упродовж останнього року. Олег Караван зауважив, що «цього року ми особливо мусимо згадати про нашого дорогого довголітнього президента дирекції і нашого незабутнього провідника протягом останніх 23 років Михайла Р. Коса, який нас несподівано покинув і відійшов у вічність 14 грудня 2019 року. Вічна йому пам’ять!»
Зі слів президента дирекції, УФКС розпочинає свій новий рік праці з новими амбітними, надійними планами та завданнями. Дирекція кредитової спілки наполегливо працюватиме, щоб фінансова установа продовжувала надавати своїм членам найкращі послуги та найкращі вигоди для залагоджування фінансових справ. Пан Олег від себе особисто та від усієї дирекції подякував президенту установи — виконавчому директору Віталію Кутному за вмілий провід упродовж останнього року. Не зважаючи на всі важкі обставини, в яких опинилася наша країна та й уся світова спільнота, УФКС успішно працювала й досягла хороших фінансових показників. Наша команда — це команда молодих людей, які знають добре свою фахову справу та свої професійні обов’язки».
«Важливо зазначити, — додав президент дирекції, — що під час пандемії «Самопоміч» підтримала та допомагала фінансово українській громаді: нашим інституціям, школам, церковним і молодіжним організаціям української діаспори, а також індивідуальним членам кредитівки, котрі потребували і потребують час фінансової допомоги. Фундація «Самопоміч» у перші два місяці пандемії виділила $130,000 нашим українським церквам, які в цей час були зачинені на карантин і не мали жодних прибутків від своїх парафіян. Водночас кредитівка спричинилась до захисту малого бізнесу, беручи участь в Administration Paycheck Protection program. «Самопоміч» виплатила $3.5 млн у SBA-позиках, з них $864,000 церквам та іншим неприбутковим установам. Процедура видавання цих позик вимагала багато часу, труду та недоспаних ночей певних працівників, під вмілим проводом Віталія Кутного. Віримо, що ми чинили у цій критичній і важкій ситуації відповідно та вагомо допомогли нашій громаді та нашим членам. «Самопоміч» існує завдяки вам, наші дорогі члени. Пам’ятаймо наше головне гасло: «Свій до свого по своє!» На завершення промови п. Олег побажав членам «Самопомочі» кращої наступної половини цього року, а п. Кутному, його команді й усім членам дирекції та працівникам — наснаги, щоб успішно закінчити цей рік.
Олег Караван представив поіменно всіх членів дирекції, членів контрольної комісії та запросив віцепрезидента — секретаря дирекції Віктора Войтихіва прочитати протокол минулорічних зборів. Зауважень до протоколу не було.
Збори привітав Сергій Коледов, генеральний консул України в Чикаґо. Він зазначив, що, на жаль, пандемія зруйнувала багато планів, і водночас висловив сподівання, що згодом наша громада зможе все надолужати. Дипломат побажав подальшого процвітання кредитівці та фундації «Самопоміч» й усім міцного здоров’я.
Орися Бурдяк, голова Централі українських кооператив Америки, привітала збори та подякувала за всю велику працю, яку кредитівка та фундація роблять для нашої громади.
У своєму звіті Віталій Кутний зауважив, що 2019 рік був достатньо активним для УФКС, особлива увага була звернена на покращення обслуговування членів «Самопомочі». Ось деякі тези з його виступу:
«Були розширені години праці філій «Самопомочі», реструктуризовано працю телефонного центру, покращено процедуру оформлення позик, у т. ч. подання заяв через Інтернет, повністю оновлено програму кредитних карток. Тепер закордонні транзакції, здійснені кредитними картками «Самопомочі» Visa нового зразка, є безплатними, також додані нові технології. 2019-го, завдяки підтримки наших членів, активи «Самопомочі» зросли на 5 % — до $622 млн, позики зросли на 18 % і сягнули $308 млн, а депозити членів перевищили $505 млн. Майже 1 тис. членів «Самопомочі» скористалися нашими низькими відсотками на позики, в результаті чого кредитівка отримала $99.7 млн нових позик, а це на 70 % більше, ніж 2018 року. «Самопоміч» підтримувала високі ставки дивідендів на депозитах, навіть після того, як Федеральна резервна система знижувала свої ставки на депозитах кілька разів 2018-го. «Самопоміч» виплатила своїм членам майже $5.5 млн. дивідендів і це була найбільша виплата за останні десять років. При цьому ми досягли кращого від запланованого рівня заробітку, в результаті чистий прибуток кредитівки «Самопоміч» за 2019 рік склав $2.8 млн, а капітал перевищив $13.7 млн. Кредитівка продовжує залишатися потужною та фінансово-стабільною інституцією на теренах США.
На 14-й сторінці Річного звіту за 2019-й подали бюджет кредитівки на 2020 рік. У зв’язку з пандемією коронавірусу, ми були змушені зробити деякі зміни, тепер прогнозуємо, що прибуток на кінець 2020-го складе $1.3 млн, замість $2.3 млн.
Дякуємо членам «Самопомочі» за підтримку і довіру. Також дякую за плідну роботу нашим працівникам. УФКС прагне підтримувати найвищі стандарти професійних фінансових послуг і вийти на провідне місце для нашої громади як фінансова інституція № 1 української громади в Чикаґо, а також у Мічиґані та Нью-Джерзі. Дякую нашій Раді директорів та Контрольній комісії за їхню віддану працю на користь нашої кредитівки.
Також варто зазначити, що 2019-го фундація «Самопоміч» під керівництвом Орести Фединяк виділила на потреби громади на $150,000 більше, ніж торік, і це вже шостий рік поспіль фундація збільшує суму видатків на потреби громади. Чим більше українські організації допомагають своїм членством та участю УФКС, тим більше, у кінцевому підсумку, це повертається громаді. Тож закликаємо всі українські організації до співпраці на користь нашої громади! Бажаю усім міцного здоров’я у цей складний для усіх нас час».
За працю Контрольної комісії звітував Богдан Вруський. Контрольна комісія наглядає за діяльністю кредитової спілки, щоб захистити її активи і права членів, забезпечує ефективність внутрішнього контролю, стежить за акуратною та вчасною підготовкою бухгалтерських і фінансових звітів і забезпечує правильне введення вказівок Ради директорів.
Номінаційна комісія під орудою голови Ірини Вруської запропонувала таких членів до Ради директорів: Олег Караван, Христина Козій, Віктор Войтихів, Йосиф Оверко. Збори одноголосно утвердили номінації.
Новообрана управа УФКС уконститувалася в такому складі: Олег Караван — президент дирекції, Богдан Ватраль — віцепрезидент/фінансовий референт; Ореста Фединяк і Ігор Ляшок — віцепрезиденти дирекції; Віктор Войтихів — віцепрезидент/секретар дирекції; Христина Козій, Іван Огаренко, Роман Яцковський і Йосиф Оверко — члени дирекції; Іван Павлик — почесний член дирекції.
Загальні збори отримали письмові привітання та подяки за довголітню підтримку від церковних, громадських, молодіжних та інших організацій із Чикаґо та околиць, з Нью-Джерзі й Індіани: української католицької єпархії св. Миколая; УКК св. Миколая; УКП св. Володимира і Ольги; УГКЦ св. Йосифа Обручника; УГКЦ Непорочного Зачаття у Палатайні; УПК св. Софії, УГКЦ св. Йосафата у Манстері (Індіана); УККА, відділ Іллінойс; Українського інституту модерного мистецтва; Українського національного музею; Пластової станиці в Чикаґо, Фундації побратимів; Катедральної школи св. Миколая в Чикаґо; танцювального ансамблю «Громовиця»; Української школи балету та українського танцю; 8-го відділу ООЧСУ в Чикаґо; ОДУМ; Української католицької освітньої фундації; Української фундації Голодомору-Ґеноциду США; Києво-Могилянської фундації в Америці; Централі українських кооператив Америки.
З Нью-Джерзі прийшли привітання від «Свободи» та The Ukrainian Weekly; УКЦ Непорочного Зачаття в Гилсайді; відділу УККА повіту Морріс та унії Ессекс-Морріс; Першого відділу ООЧСУ; УАКЦ у Виппані; Українського народного дому Джерзі-сіті; Українського центру в Ірвінґтоні; 5-го відділу Організації оборони Лемківщини в Ірвінґтоні; Нової української школи; танцювального ансамблю «Іскра»; Пластової станиці у Виппані; Осередку СУМ Виппані та Ньюарку-Ірвінґтоні; Українського спортивно-виховного товариства «Чорноморська січ».
На вебсторінці кредитівки помістили річний звіт УФКС. Найновішу інформацію «Самопоміч» розміщує на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомляв «Міст», кредитівка «Самопоміч» допомагає у час пандемії коронавірусу.
Пресслужба кредитівки «Самопоміч»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply