Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

64-та крайова конвенція УАВ

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

64-та крайова конвенція УАВ

Цьогорічна крайова конвенція Організації українських американських ветеранів (УАВ) відбулася в околиці Філадельфії (штат Пенсильванія), у тому самому реґіоні, де 1948 року ветерани українського походження, які вірно служили в американських збройних силах у часи Першої та Другої світових війн, вирішили об’єднатися й створити свою організацію, яку назвали «Українські американські ветерани». Відтоді крайові конвенції відбуваються щороку в різних штатах. 2004-го було ухвалене рішення обирати провід на чолі з крайовим командиром на два роки, а конвенції й надалі проводити щорічно. Нинішня команда була обрана на 63-ій крайовій конвенції на «Союзівці», а наступні вибори відбудуться 2012 року, під час 65-ї Конвенції, запланованої в околиці Бостона (штат Массачусетс).

Делеґати, члени та гості УАВ і Жіночої допомогової організації при УАВ з’їхалися до Гемптон Інн у Віллов-Ґров, де з 30 вересня до 2 жовтня проходила конвенція. Господарями були дві станиці УАВ — історично перша на чолі з Едвардом Зетиком і 42-га станиця з Лігайтона, очолювана Олегом Балазюком. Конвенційний бенкет відбувся в суботу 1 жовтня в Українському культурному центрі в Дженкінтавні.

Згідно зі статутом, 64-ту

Конвенцію церемоніально відкрив крайовий командир ґенерал Леонід Кондратюк, а капелан Маріян Бойсюк мовив молитву. Ад’ютант Матвій Козяк провів переклик членів Екзекутиви та представників станиць. Оксана Козяк, президент Жіночої допомогової організації при УАВ, подала звіт зареєстрованих делеґатів, після чого було стверджено кворум і правосильність конвенції.

Далі були річні фінансові звіти головного скарбника Джеррі Кіндрачука та комітетів: майна УАВ — Стефана Костецького, суспільної служби — Мирослава Прийми, стипендій — Миколи Скірки, й Анни Кравчук — від Комітету спорудження пам’ятника на честь ветеранів українського походження, які служили в американських збройних силах, і Реєстраційного проекту. Усі фінансові звіти було прийнято після аудиту, проведеного Джорджем Мутлосом і Джеррі Нестором.

Після цього заслухано звіти всіх членів Екзекутиви УАВ, починаючи від Крайового командира Кондратюка. Перш за все він подякував усім за співпрацю та підкреслив, що організація УАВ перебуває в доброму стані. Пан Кондратюк пригадав, що засновниками були ветерани Першої та Другої світових воєн, потім до неї увійшли ветерани Кореї, В’єтнаму, а тепер у лавах УАВ є комбатанти на активній службі в Ґлобальній війні проти терору (9/11). Саме на них ми повинні звернути особливу увагу та підтримувати їх і їхні родини. Нашою місією й завданням є спорудження крайового пам’ятника в Савт-Бамбруку (штат Нью-Джерзі) для вшанування всіх американських ветеранів українського походження.

Заступник командира Ігор Гронь повідомив про стан вільного членства, а після того всі члени Екзекутиви здали свої звіти. Про публікацію «Трибуни УАВ» розповів Бернард Кравчук, повідомивши, що у звітному часі вийшли два числа нашої газети й наступне число заплановане на січень 2012-го. Співредактором видання є Анна Кравчук.

У звіті про Реєстраційний проект УАВ Анна Кравчук підкреслила його важливість і подякувала Християнові Шалаю (101-ша станиця в Мічиґані), який провів успішну кампанію з приєднання членства та реєстрування українських американських ветеранів. Вона просила надсилати архівні публікації та документи на адресу: UAV Registration Project PO Box 172 Holmdel, NJ 07733-0172.

Відповідальний за веб-сайт УАВ Джеррі Кіндрачук звернувся до присутніх із проханням, щоби станиці поновили інформацію про себе для веб-сторінки. Опісля делеґати брали участь у призначених комітетах, де їхні ухвали та резолюції було прийнято після дискусій.

Командир Леонід Кондратюк репрезентував нового командира УАВ штату Нью-Йорк Петра Польного та привів його до присяги в присутності учасників конвенції. На закінчення командир Кондратюк провів церемоніальне закриття 64-ї Конвенції УАВ.

Святковий бенкет 64-ї Конвенції відбувся в суботу в Українському освітньо-культурному центрі в Дженкінтавні (штат Пенсильванія) у присутності ветеранів і численних гостей. Програму відкрив командир 1-ї станиці Едвард Зетик, зачитавши електронного листа від полковника американської армії Григорія Перхача, який є комбатантом у Афґаністані, де також служить його син Микола. Свої міркування про десяту річницю 9/11 він завершив словами: «Найбільше дякую всім вам за підтримку комбатантів… Я не можу бути з вами сьогодні, але духом я з вами. Я добре пам’ятаю, що робить Америку могутньою та за що я борюся». Полковник Перхач є нашим членом. Усі дуже уважно прослухали цього зворушливого листа. До присяги команду організації УАВ та Жіночої допомогової секції привів колишній командир Євген Саґаш.

Ведучий бенкету Лев Іваськів представив почесних гостей за головним столом, включно з митрополитом Стефаном (УКЦ) й архієпископом Антонієм (УПЦ США), і попросив митрополита промовити молитву.

Після вручення нагороди 101-й станиці за залучення найбільше нових членів командир Кондратюк коротко розповів про участь українців у американських збройних силах упродовж 150 останніх років. Він підкреслив, що

64-та Конвенція присвячена воїнам, яких було відзначено найвищою медаллю США — Medal оf Honor. Це були Николас Міню, Джон Дудко й Николас Ореско — учасники-борці та герої Другої світової війни. Вони служать прикладом не тільки для членів УАВ, а також для всіх американців. У заключній частині командир зазначив, що саме тепер твориться нова історія американських збройних сил, започаткована 11 ве­­ресня 2001 року (9/11). Від­даймо всім військовослужбовцям честь. Салют!

Головним доповідачем була Христя Кавере, брат якої сержант Джон Кадаверо загинув у Іраку 27 лютого 2007 року. У доповіді на тему «Американська винятковість і гуманітарність американських збройних сил» (American Exceptionalism & Our Armed Servicеs Humanitarism) Христя підкреслила, що від самого початку основою держави під назвою Сполучені Штати Америки були моральні закони нашого Творця, які є значно вищими за державні мандати. Про брата ж розповіла, що він пишався своїм українським походженням, але перш за все був вірним американцем. На бенкеті також була присутня їхня мати Надія Кадаверо. При врученні букета квітів присутні оплесками подякували Христі за її надзвичайно змістовну доповідь.

Після зачитання привітів і смачної вечері архі­єпископ Антоній завершив програму молитвою. Присутні мали приємність слухати музичний дует «Карпати» й забавлялися до пізнього вечора.

Анна Кравчук

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply