Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

53-ті річні загальні збори УНФКК

Автор:

|

Квітень 03, 2019

|

Рубрика:

53-ті річні загальні збори УНФКК


Рада директорів УНФКК

Відбулися 53-ті річні загальні збори Української національної федеральної кредитової кооперативи (УНФКК). У залі Українського народного дому в Нью-Йорку зібралася українська громада, члени та гості кредитівки. Загальні збори відкрив Степан Качурак, голова Ради директорів кредитівки. Митрофорний протоієрей о. Володимир Музичка, настоятель Української православної катедри Св. Володимира, провів молитву. Після молитви Юрій Баюрак, секретар ради директорів, прочитав список членів, котрі відійшли у вічність 2018 року. Хвилиною мовчання вшанували їхню пам’ять, а також українських героїв, котрі полягли, відстоюючи права українців, територіальну цілісність нашої держави й її незалежність, у боях проти історичного загарбника Росії. Опісля п. Качурак репрезентував президію, в яку ввійшли Ярослав Кошелевський, заступник голови Ради директорів; Юрій Баюрак, секретар; Наталія Костинюк, скарбник; Мирослава Греб, член кредитівки; Андрій Шуль, голова контрольної комісії; Остап Глинський, секретар контрольної комісії. Пан Качурак також представив достойних гостей, котрі прибули на збори, зокрема, представників уряду України, різних українських організацій, установ і дружніх кредитівок.
Після представлення гостей перейшли до головної частини зборів — ознайомлення зі звітами. Першим свій звіт прочитав Степан Качурак, він звітував про успішне закінчення 2018 фінансового року, що стало можливим завдяки професіоналізму та відповідальності членів дирекції й офіцерів кредитівки та співпраці з членами кредитівки. Незважаючи на невизначений економічний стан у країні, впродовж минулого року наша фінансова установа змогла утримати свої позиції, забезпечивши потреби своїх членів та досягнувши рентабельності. Голова подав до відома, що завершений новий веб-сайт, котрий дуже гарно зроблений, за що склав подяку Ярославові Кошелевському, заступникові голови дирекції, котрий ініціював і втілив цей інтернет-проект, а також Наталії Пачашинській, Ярославові Завійському, Наталії Фесак — за їхній внесок для його удосконалення. Приємно також було почути, що особливого рівня набула співпраця з українською громадою, з такими українськими організаціями, як Спілка української молоді, «Пласт», Український конґресовий комітет Америки (УККА), Організація оборони чотирьох свобід України, Об’єднання жінок Оборони чотирьох свобід України, Союз українок Америки (СУА), «Українська нова хвиля» й інших, а також із представництвом українського уряду, українською пресою й українськими церквами. Кредитівка бере активну участь у заходах, які проводять українські організації на благо України та для продовження розвитку української громади тут, у США.
Кредитівку відвідали визначні українські діячі та достойні урядовці України та діаспори. На закінчення Степан Качурак висловив сердечну подяку дирекції, контрольної комісії, головній управительці Наталі Пачашинській і всім працівникам кредитівки за їхнє старання та співпрацю, а найбільшою була подяка усім членам за їхню довіру та щиру підтримку.
Наступним свій звіт представила Наталія Костинюк, скарбник ради директорів. Її звіт засвідчив фінансову стабільність і життєздатність кредитівки. Нерозділений прибуток і резерви зросли до $16,317,057.00, вартість активів залишилась респектабельною в сумі $146,579,165. Наша рентабельність була стабільною, в результаті чого чистий прибуток склав $305,906. Упродовж того ж року рада директорів ухвалила суму понад $87,000.00 для підтримки українських церков, організацій, громадських установ та українських газет. Відтак до звіту приступив д-р Андрій Шуль, голова контрольної комісії.
Після звітів приступили до виступів. Перед учасниками зборів виступили: Володимир Єльченко, постійний представник України в Організації Об’єднаних Націй; Олексій Голубов, генеральний консул України в Нью-Йорку; Роман Козіцький, президент і виконавчий директор кредитівки «СУМА-Йонкерс», котрий прочитав вітання керівників Централі українських кредитівок Америки за підписом Андрія Горбачивського, голови, й Орисі Бурдяк, президента Централі; Мирослава Роздольська, голова крайової управи «Української нової хвилі»; Надя Савчук, почесна голова Нью-йоркської округи СУА; Василь Барабаш, директор Української мистецької дитячої студії при УККА; Лідія Слиж, голова Нью-Йоркської округи СУА й інші.
Після виступів збори продовжили звітом номінаційної комісії, який представив її голова Остап Глинський. Оскільки не було поданих додаткових кандидатур до виборів, голосування не відбувалося й у такий спосіб до ради директорів були переобрали: Степана Качурака (голова), Наталку Костинюк (скарбник), Мирославу Греб (член ради). На завершення 53-х загальних зборів УНФКК митрофорний протоієрей о. Володимир Музичка провів кінцеву молитву та благословення. Закінчили збори співом українського національного Гімну з участю всіх присутніх в залі та гучними висловами: «Слава Україні!», «Героям Слава!», «Україна — понад усе!».

Анна Томчук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply