Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

30-ту річницю незалежности України відзначили забігом

Автор:

|

Вересень 29, 2021

|

Рубрика:

30-ту річницю незалежности України відзначили забігом
Частина учасників забігу у Центральному парку

Починаючи з 2015 року, кожну річницю проголошення відновлення незалежности України Український біговий клуб Нью-Йорку (URC NY), відзначає забігом у вишиванках. Учасники заходу повинні пробігти або пройти певну дистанцію — від однієї до п’яти миль, одягнувши вишиваний одяг — сорочку чи футболку.
Пандемія коронавірусу вплинула на всі громадські заходи, серед них і на цей. Торік забіг у вишиванках провели у віртуальний спосіб, а цього року довелося відмовитися від загальної централізованої події, натомість URC NY одночасно провів забіги в трьох окремих місцях — Центральному парку в Мангеттені, Проспект-парку в Брукліні, та вперше — в Ліберті-парку в Джерзі-сіті. Крім цього, через шторм «Генрі», який вдарив по місту Нью-Йорк і околицях, забіг у вишиванках довелося терміново перенести з 22 серпня на наступну неділю.
День 29 серпня видався хоч дещо хмарним, але не спекотним, що цілком сприяло кращому бігу. Пішохідну групу в Проспект-парку вела Анна Шпук, засновниця URC NY, а групу бігунів — Олена Безуглова й Олександр Солдатенко. В Центральному парку ці функції виконували, Дмитро Молчанов і Дмитро Бойко відповідно, а в Ліберті-парку — Ольга Мельник і Степан Слуцький.
Після завершення активної частини всіх учасників на всіх трьох локаціях чекали подарунки з логотипами URC NY. Крім цього, для всіх трьох заходів URC NY підготував чудові кольорові мапи з дистанціями для бігунів і пішоходів, які були допоміжними безпосередньо під час руху. Так само їх можна було взяти як пам’ятку про цьогорічний забіг.
Активну участь у підготовці забігу у вишиванках в Ліберті-парку в Джерзі-сіті взяли Марія Сорока, Олена Руденко, Оксана Бац та Інна Дремлюга, члени організації «Українське Джерзі-сіті». Завдяки їхнім зусиллям до забігу у вишиванках долучилися 28 дорослих, здебільшого молодь, і шестеро дітей. Варто відзначити й саму організацію забігу у Ліберті-парку. Реєстрація, старт-фініш розмістилися на живописній галявині Flag Plaza — безпосередньо навпроти Статуї Свободи. Після визначення напрямку на Київ, співу українського славня та розминки, якою керувала Вероніка Гунько, першими вийшли на старт бігуни, за ними слідували пішоходи. Дистанція для бігунів доходила до меморіалу Відкритого неба історичного залізничного терміналу Центральної залізниці Нью-Джерзі. Обидві групи — і піша, і бігунів — рухалися з українськими прапорами багатолюдною набережною парку, де багатьом зацікавленим перехожим пояснювали, який світлий ювілей відзначали українці.
Для дітей організували окремий забіг. Він виявився дуже емоційним — і для юних бігунів, і для їхніх батьків. Всі учасники дитячого забігу отримали пам’ятні медалі, підготовлені спеціально для цьогорічного заходу. Медалями також нагородили найшвидших бігунів і волонтерів. У всіх був надзвичайно піднесений настрій, тож не дивно, що в Джерзі-сіті спілкування продовжувалося ще кілька годин після завершення безпосередньо самого забігу. Організатори висловили сподівання, що такий захід відбудеться тут і в наступні роки.
Варто також згадати працю Тетяни Самокиш, яка підготувала платформу для реєстрації учасників онлайн усіх трьох локацій, а виготовлені в Києві медалі до Нью-Йорку привезла Еріка Слуцька.
Інформаційним спонсорами цих заходів виступили тижневики «Міст» і «Свобода».
Як повідомляв «Міст», у Львові відбувся восьмий ретро-велозабіг.

Степан Слуцький

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply