Новини для українців всього свту

Tuesday, Jul. 5, 2022

100-річчя Української революції відзначили виставкою

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

100-річчя Української революції відзначили виставкою

Михайло Андрець розповів про експонати. На відкритті був присутній Митрополит УПЦ США Антоній

У залі виставок Консисторії Української православної церкви (УПЦ) США 20 травня відкрили виставку «Від культурної ідентичности до державности. Україна, 1917-1921», яку підготував Український історично-освітній центр УПЦ, зокрема Михайло Андрець, Оксана Пасакас, Юрій Міщенко. Наталя Гончаренко, директор центру, відкрила виставку промовою, а п. Андрець розповів про її експонати. На відкритті був присутній митрополит УПЦ США Антоній.
Особливість виставки зумовлена тим, що документи та світлини зберегли учасники Української революції, які не зазнали жахіть більшовицького режиму, що знищував в Україні всю духовну та матеріальну пам’ять про 1917-1921 рр. Унікальним є привітальний лист до Симона Петлюри, який вручну написав власним шрифтом Георгій Нарбут. Лист підписали 169 діячів того часу, а зберіг його патріарх Мстислав. Виставку відкривають Універсали Центральної Ради, копії яких могли взяти для себе відвідувачі.
Провідною рисою виставки є значення відроджуваної культури українського народу для становлення державності. Для цього малювали поштові марки Василь Кричевський і Антін Середа, а гроші — Георгій Нарбут та Іван Мозалевський. Є на виставці герб-тризуб В. Кричевського. Показано аркуш марок Російської імперії, на яких надруковано український тризуб. А на австрійських марках, якими оплачено лист з 1921 року, зроблено наддрук Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Філателістичні пам’ятки походять із колекції Петра Сильчака.
Виставка розповідає про зародження української дипломатії й про роль у поширенні в Європі інформації про молоду Україну Української республіканської капели, яку створили Олександр Кошиць і Кирило Стеценко. Є оригінал посвідки про те, що Лев Костів 1921року позичив $10 на заснування дипломатичного представництва ЗУНР у Вашинґтоні. Також є розповіді про діячів культури і літератури того часу Василя Ємця, Миколу Біляшівського, Федора Ернста, Володимира Міяковського, Петра Холодного, Софію Русову, Олександра Дорошкевича. Сотник Антін Пахолок зберіг чотири нагороди УНР, а хорунжий Андрій Ваган — представлення його до нагородження Хрестом Симона Петлюри.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply