Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Українці Башкортостану у Львові

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Українці Башкортостану у Львові

У межах проекту «Відкриймо для України українську діаспору» 12 грудня відбулася презентація Міжреґіональної громадської організації «Наукове товариство україністів імені Т. Шевченка», що діє в столиці Башкортостану Уфі. Українська діаспора в Російській Федерації (РФ) активно працює задля популяризації України в мистецькому, науковому й економіко-діловому аспектах. Науковці з різних реґіонів РФ об’єдналися, щоби разом працювати над українознавчими дослідженнями, ініціювати створення спільних українсько-російських дослідницьких груп, проводити інтернет-конференції, наукові експедиції тощо.

У презентації взяв участь керівник українського національно-культурного руху у РФ, академік РАПН Тарас Дудко — знаний науковець-медик, громадський діяч, племінник Олександра Довженка. Попри насичену професійну та службову діяльність він знаходить час і наснагу займатися ще й українськими справами. Також учасником був Василь Бабенко — директор Уфимської філії Московського державного гуманітарного університету, голова Міжреґіональної громадської організації «Наукове товариство україністів імені Т. Шевченка», член президії Української всесвітньої координаційної ради. Його родина переїхала до далекого Башкортостану ще в столипінські часи. Та незважаючи на це він не лише зберіг мову та традиції пращурів, але й зумів створити у своєму реґіоні, де живе чимало етнічних українців, усі рівні української освіти — починаючи з дитячого садка та закінчуючи українознавчими студіями в рідному виші. А молодий науковець з Іжевська Денис Чернієнко вивчив українську мову, щоби максимально точно й неупереджено досліджувати українську історію.

На презентації очільники організації розповіли про україністику в РФ, особливості функціонування наукових і національних українських товариств, а також про перспективи своєї діяльності й співпрацю з Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків із діаспорою у сфері науки, культури й освіти, який і організував цей цікавий захід.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply