Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Звернення СКУ у зв’язку з російською аґресією

Автор:

|

Квітень 18, 2021

|

Рубрика:

Звернення СКУ у зв’язку з російською аґресією
Павло Ґрод, голова СКУ

Напередодні запланованої на 19 квітня зустрічі міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу (ЄС) у Брюсселі (Бельгія) Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ), надіслав офіційного листа на ім’я Жозепа Борреля, Верховного представника ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки, та міністрів закордонних справ країн-членів ЄС.
Від імені всього СКУ п. Ґрод подякував пп. Боррелю та міністрам за їхню послідовну підтримку європейських прагнень України. Враховуючи небезпечну ситуацію на сході України, а саме: стягування Російською Федерацією (РФ) своїх військ до українських кордонів і постійні порушення домовленостей про перемир’я російськими гібридними військами на Донбасі, президент СКУ закликав країни ЄС зайняти жорстку позицію щодо Москви та вимагати від РФ негайно відвести свої війська від України.
Він також закликав європейських лідерів посилити санкції проти РФ, зокрема, негайно зупинити реалізацію проєкту газогону Nord Stream 2 та засудити Росію за її політичні та військові погрози Україні.
У зверненні наголошується, що важливо не допустити, щоб ЄС став жертвою маніпуляцій РФ, які відбуваються у деяких європейських країнах, і закликають як Україну, так і Росію проявляти стриманість, щоб уникнути небезпечної ескалації конфлікту. Такий підхід хибно та небезпечно ставить аґресора та жертву у рівні умови. Утім, немає сумніву у тому, що Україна є жертвою й уже більше семи років захищає свою територіальну цілісність від російської військової аґресії, що досі триває.
Як повідомляв «Міст», раніше СКУ звинуватив в антиукраїнській позиції латвійську діаспорну організацію, що зайняла проросійську позицію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply