Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Зустріч з українською громадою Ірландії

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Зустріч з українською громадою Ірландії

Президент Світового конґресу українців (СКУ) Евген Чолій 29—31 березня 2012 року здійснив подорож до Дубліна, де представив високопосадовцям Ірландії актуальні для світового українства питання й ознайомився з організаційним і релігійним життям місцевих українців. У межах свого візиту президент СКУ мав офіційні зустрічі з Лусіндою Крейґтон, міністром із європейських питань, і Дейвідом Доног’ю, політичним директором відділу закордонних справ. Під час перемовин п. Чолій наголосив на зниженні рівня демократії в Україні та на порушеннях прав людини, зокрема на переслідуванні політичних опонентів. З урахуванням головування України в Організації з безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ) 2013 року президент СКУ закликав Ірландію як нині головуючу в ОБСЄ країну чинити тиск на українські владні структури з метою дотримання основних європейських цінностей, а також підтримувати інтеґрацію України до Європейського Союзу.

Евген Чолій наголосив на вирішальній для України ролі її жовтневих парламентських виборів 2012-го й на необхідності вимагати звільнення провідних лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка й уможливлення їх участі в цих виборах. Президент СКУ заохочував Ірландію подбати про сформування численної місії довготермінових і короткотермінових міжнародних спостерігачів від ОБСЄ задля забезпечення більш чесного й прозорого виборчого процесу в Україні.

Підтримуючи звернення Асоціації українців Республіки Ірландія, президент СКУ просив надати можливість складати іспит з української мови як із позапрограмного екзаменаційного предмета «іноземна мова» в межах отримання атестата зрілості за середню школу. Це дасть змогу посилити інтерес до вивчення української мови, яка є рідною для чималої кількості українських дітей Ірландії.

Програма візиту також охоплювала зустрічі з місцевою українською громадою, із головою АУРІ Олександром Яворським, з о. Василем Корницьким, парохом української греко-католицької церкви бл. Миколая Чарнецького, і з учнями та вчительським колективом української суботньої школи, яку очолює Лариса Мотрук. У ході зустрічей йшлося про українське громадське життя, про україномовну освіту й про діяльність СКУ в сприянні демократизації та євроінтеґрації України. Усі присутні зобов’язалися співпрацювати задля зміцнення зв’язків зі СКУ.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply