Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Заява Проводу ОУН (б) із приводу законопроекту «Про засади державної мовної політики»

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Заява Проводу ОУН (б) із приводу законопроекту «Про засади державної мовної політики»

Організація українських націоналістів (бандерівців) глибоко обурена намаганнями провладних сил, у першу чергу — Партії реґіонів, її союзників-комуністів і спікера Литвина, проштовхнути в парламенті законопроект Колесниченка—Ківалова «Про засади державної мовної політики».

Схвалення цього нормативно-правового акта призведе до того, що українська мова де-факто перестане бути єдиною державною, натомість цих функцій набуде мова російська, вага якої в низці областей України буде за статусом вищою від державної, що саме по собі є неприпустимим для цивілізованої країни. Прихильники законопроекту стверджують, що в Україні нібито історично «склалася двомовність». Це суперечить історичним фактам. Москва віками силоміць провадила політику русифікації та денаціоналізації поневолених народів,насамперед — української нації. Українська мова потребує з боку української держави захисту та підтримки для її лікування від каліцтв і повного відродження. Цей законопроект має намір перетворити етнічних українців на «політичних» українців — колись насильно, а тепер уже «законно» русифікованих. Цей проект закону становить загрозу для національної безпеки, адже домінування російської мови на території України тільки сприятиме втягненню нашої держави в сумнівні геополітичні проекти, створені Кремлем для перетворення України на колонію Росії, а український народ — на рабів путінської кліки.

Українські націоналісти наголошують, що спроба провести цей законопроект є нічим іншим, як намаганням із боку Януковича та його команди підкупити свій базовий електорат на Сході України перед виборами, оскільки ані в економіці, ані в соціальній сфері ця влада нічого не спроможна запропонувати людям.

Організація українських націоналістів (бандерівців) уважає, що Закон «Про засади державної мовної політики» повинен захищати українську мову, популяризувати її в сере­довищі, де нею менше користуються, створювати преференції та пільги для україномовної преси, книг, кінопродукції. Тому ОУН(б) закликає всі державницькі сили (партії, громадські організації, просто небайдужих громадян) стати на захист української мови як єдиної державної й не допустити схвалення цього документа.

Провід ОУН(б)

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply