Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Ярослава Хортяні виступила на парламентських слуханнях в Україні

Автор:

|

Травень 17, 2018

|

Рубрика:

Ярослава Хортяні виступила на парламентських слуханнях в Україні

Ярослава Хортяні, перший заступник Президента Світового Конґресу Українців (СКУ), виступила на парламентських слуханнях на тему «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні», які нещодавно пройшли у Верховній Раді України в Києві під головуванням Оксани Сироїд.
Перший заступник президента СКУ привернула увагу до численних фактів української культурної спадщини, які по всьому світу створила та зберігає багатомільйонна українська діаспора й автохтонні українці, серед яких зокрема церкви, релігійні реліквії, етнографічні села, музеї, бібліотеки і архіви. Ярослава Хортяні наголосила на важливості об’єднання зусиль у збереженні цих надбань і подала приклад із діяльності спеціального державного центру Угорщини з охорони культурної спадщини угорського народу за кордоном.
Ярослава Хортяні озвучила ініціативу Світової ради культури при СКУ створити у співпраці з Україною електронний реєстр українських культурних цінностей за межами України та поінформувала про майбутній спільний проект СКУ та Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою «Львівської політехніки» Віртуальний музей світового українства.
«Закликаю владні структури України до співпраці зі Світовим конґресом українців та об’єднаної навколо нього української діаспори в збереженні української культурної спадщини за межами України та до інформування про неї широкого українського суспільства», — запросила п. Хортяні.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply