Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Відвідини українців Франції

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Відвідини українців Франції

Президент СКУ 6 травня ц. р. узяв участь у врочистостях із нагоди Дня королеви Франції Анни Київської, що пройшли в м. Санлісі. Організаторами цього заходу були Репрезентаційний комітет української громади Франції та Комітет побратимства Санліса й Печерського району Києва за сприяння катедри Св. Володимира Великого з Парижа.

Цьогорічне вшанування пам’яті доньки Ярослава Мудрого — королеви Анни Київської зібрало численну українську спільноту, а також представників місцевої влади та громадськості. Своє бажання долучитися до цього свята виявили учні французьких шкіл, які виконали національні славні Франції й України та заспівали українську «Подоляночку».

Вітальне слово з нагоди вшанування французької королеви українського походження виголосили: Анна Кантер, віце-президент комітету побратимства; Ґорс Кайлох, заступник мера міста Санліса; Олександр Купчишин, посол України у Франції, і Наталя Пастернак, голова Репрезентаційного комітету української громади Франції, яка також звернула увагу присутніх на ситуацію з Юлією Тимо­шенко.

У своєму виступі Евген Чолій наголосив на більш ніж тисячолітній історії династійних зв’язків двох народів і закликав високопосадовців Франції впливати на владні структури України задля припинення авторитарного типу правління й забезпечення основних прав і свобод людини.

Цього ж дня президент СКУ взяв участь у службі Божій у церкві при абатстві Св. Вінсента, поклав квіти до пам’ятника Анні Київській і меморіальної плити в пам’ять про жертв Голодомору та виступив із промовою під час громадської зустрічі, у якій наголосив на важливості євроінтеґрації України та на необхідності вживати відповідних заходів для повернення владних структур України до демократичного способу правління, а також на потребі великої кількості міжнародних спостерігачів від СКУ під час парламентських виборів в Україні.

На завершення візиту президент СКУ обговорив із Наталею Пастернак організаційні справи й разом із нею мав зустріч з Анною та Жаном-Крістофом Кантер, колишнім мером Санліса, під час якої торк­нувся питання подальшої співпраці.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply