Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Відбувся Форум українських справ

Автор:

|

Березень 28, 2012

|

Рубрика:

Відбувся Форум українських справ

У Культурно-мистецькому центрі НаУКМА в Києві 24 березня відбувся Форум українських справ, на який прибуло декілька десятків делеґатів від низки громадських організацій з усіх реґіонів України. Захід із метою координації зусиль для реалізації культурних, соціальних, політичних прав українського су­спільства було організовано громадським об’єднанням (ГО) «Українська справа», Українською все­світньою координаційною радою (УВКР), Світовим конґресом українців (СКУ) і Національним університетом «Києво-Могилянська академія».

Відкриттю форуму передувала молитва, яку провели представники Української автокефальної й Української греко-католицької церков. Святійші отці також зачитали привітання від архієпископа Полтавського та Харківського Ігоря (Ісіченка) і митрополита УГКЦ Святослава.

Далі вітальні слова виголосили організатори форуму. Тарас Рондзістий, голова ГО «Українська справа», побажав присутнім, щоб усі ті маленькі справи, які вони роблять щодня, злилися в одну річку й спільно працювали на користь України та нації.

Стефан Романів, генеральний секретар СКУ, голова Організації українських націоналістів (бандерівців), у привітанні від СКУ зазначив, що бути учасником спільного руху — це не лише привілей, а й обов’язок. «Не залишайтеся на тій позиції, що хтось вирішить проблему за вас, беріть відповідальність на себе! Бо ж казав свого часу Євген Коновалець: ми можемо бути або творцем історії, або її жертвою!» — наголосив п. Романів.

Також із вітанням до учасників заходу звернулися Михайло Ратушний, голова УВКР, і Тетяна Ярошенко, віце-президент «Могилянки». Після відкриття відбулася презентація мети, завдань і методів дій «Української справи», яку провів Олексій Кляшторний, заступник голови об’єднання.

Сам форум складався з трьох секцій, під час кожної з яких було представлено низку проектів — просвітницько-виховних, економічних і політичних. У презентаціях брали участь відомі громадські діячі, науковці, письменники: Є. Гірник, Я. Файзулін, А. Грива, В. Степанишин, С. Пантюк, С. Архипчук, В. В’ятрович, Д. Капранов, В. Кириченко, В. Гонський, П. Маков­ський, С. Іванченко, І. Саган, Б. Кушнірук, А. Новак, В. Куйбіда, В. Панченко, П. Жовніренко, О. Вітвіцький, С. Неділько й О. Палій.

Учасники форуму обговорили культурно-мистецькі заходи, такі як фестиваль «Сурми звитяги», вишкільно-виховні (гру «Джура»), економічні («Стрийську кооперативну ініціативу») і багато інших. Не оминули своєю увагою й питання виборів. Так, перед делеґатами форуму було репрезентовано кампанію «Український вибір-2012» і розказано про рух «Чесно». Також на тему виборів виступив спеціально запрошений на захід лідер громадянської ініціативи «Оновлення країни» (ОК) Валентин Наливайченко. Він наголосив, що опозиція має діяти спільно та в інтересах народу, а не великих партій і їхніх лідерів.

«Кандидати від опозиції мають визначитися під час народних праймеріз, основні опозиційні сили повинні поступитися своїми амбіціями й підтримати того кандидата, якого запропонує народ!» — підкреслив лідер ОК. Підбиваючи підсумки форуму, його організатори констатували, що вже давно настав час активних дій. «Коли у твоєму домі — пожежа, то її треба гасити, бо тікати нема куди», — такими словами можна означити основний меседж, який, за задумом організаторів, має спонукати громадськість творити українську справу.

Сергій Багряний, УІС

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply