Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Великий вояж Евгена Чолія

Автор:

|

Березень 22, 2018

|

Рубрика:

Великий вояж Евгена Чолія

Нещодавно Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), побував в Європі та на Близькому Сході. Спочатку у Відні (Австрія) він зустрівся з державними високопосадовцями та з місцевою українською громадою з метою просування актуальних українських питань. Під час зустрічей з державними високопосадовцями Австрії п. Чолій привернув увагу до ескалації російської аґресії на Сході України, що є загрозою як для України, так і для миру та безпеки в світі, в т. ч. для Австрії. Президент СКУ привернув увагу до значних реформ, які Україна зараз здійснює в умовах протидії російській військовій аґресії та на завершення він закликав Австрію визнати Голодомор 1932-1933 рр. ґеноцидом українського народу.
Відтак на запрошення Союзу русинів-українців Словацької Республіки, складової організацій СКУ, Евген Чолій здійснив візит до Братислави з метою посилення співпраці з державними високопосадовцями й українською громадою Словаччини в просуванні актуальних українських питань. Президент СКУ висловив вдячність Словаччині за підтримку України в боротьбі з російською аґресією. Представляючи високопосадовцям важливі українські питання, п. Чолій наголосив на масштабах гібридної війни Російської Федерації (РФ), що є серйозною загрозою як для територіальної цілісності України, так і для миру та безпеки в Словаччині й усьому світі. Він закликав Словаччину посилити санкції проти РФ, поки вона не стане дотримуватися мінських домовленостей і не звільнить Крим і також закликав Словаччину визнати Голодомор 1932-1933 рр. ґеноцидом українського народу.
Після цього Евген Чолій здійснив робочий візит до Брюсселю (Бельгія), де взяв участь у заходах Європейського парламенту (ЄП) і зустрівся з високопосадовцями Європейського Союзу (ЄС) з метою посилення підтримки України. Президент СКУ став співголовою та виступав на заході на тему «Гуманітарні наслідки російської аґресії в Україні», який у ЄП організувала Анна Фотиґа, голова підкомітету ЄП із безпеки й оборони за сприяння Марини Ярошевич, директора Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі.
Крім цього президент СКУ здійснив офіційний візит до Абу-Дабі та Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати), де виступив на передконференційному семінарі на тему Працюючи разом для «Сталого розвитку гуманітарної допомоги», який організував Офіс Організації Об’єднаних Націй із координації гуманітарних ситуацій напередодні 15-ї щорічної міжнародної конференції-виставки в Дубаї з гуманітарної допомоги і розвитку, а також зустрівся з українською громадою. Евген Чолій закликав представників місцевої влади виділити земельну ділянку для створення української церкви.

Австрія

Брюсель

ОАЕ

Сербія

Словаччина

На закінчення подорожі президент СКУ здійснив візит до Бєлграду і Нового Саду (Сербія), метою якого було просування актуальних українських питань перед владними структурами Сербії та зміцнення співпраці з українською громадою. Евген Чолій подякував Сербії за гуманітарну підтримку України щодо внутрішньо переселених осіб. Він також представив теперішню ситуацію на Донбасі та в Криму, пов’язану з триваючою аґресією Російської Федерації, яка є серйозною загрозою не лише для України, але й для Сербії. Президент СКУ закликав Сербію, яка хоче вступити до ЄС, підтримати рішення ЄС щодо ситуації у Східній Україні та в Криму.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply