Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Ушанування жертв ґеноциду кримськотатарського народу

Автор:

|

Травень 26, 2016

|

Рубрика:

Ушанування жертв ґеноциду кримськотатарського народу
Прапор кримських татар

Прапор кримських татар

Українці всього світу приєдналися до кримськотатарського народу у вшануванні жертв ґеноциду 1944 року та пообіцяли боротися за повернення Криму під фактичний контроль України. Про це йдеться у зверненні Евгена Чолія, президента Світового конґресу українців (СКУ). «СКУ й українці всього світу разом із кримськими татарами вшановують жертв цього ґеноциду та й далі будуть робити все, аби російські війська були виведені з півострова та щоб міжнародна спільнота ніколи не забула, що Крим — це Україна», — заявив він.
В СКУ наголосили, що міжнародне співтовариство засудило нелегальну російську окупацію Криму та рішуче відмовляється визнавати це порушення українських кордонів. «Сьогодні кримських татар знову переслідують, а їхні основні свободи та людські права порушуються», — зазначили в організації і зазначили, що 26 квітня ц. р., російські владні структури заборонили Меджліс кримськотатарського народу, назвавши це представницьке зібрання екстремістською організацією.
18 травня в Оттаві провели мітинґ пам’яті жертв депортації. У ньому взяв участь Мустафа Джемілєв, один із лідерів кримськотатарського народу. Нагадаємо, що 18 травня 1944 року за наказом радянського диктатора Сталіна сотні тисяч кримських татар було депортовано з Кримського півострова в різні реґіони Радянського Союзу. При цьому близько половини депортованих представників корінного народу Криму загинуло або під час переселення, або впродовж року перебування в засланні. У листопаді 2015-го ВРУ визнала депортацію з Криму кримських татар 1944 року ґеноцидом кримськотатарського народу та встановила 18 травня Днем пам’яті жертв ґеноциду кримськотатарського народу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply