Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Участь у конференції «Українська діаспора: проблеми дослідження»

Автор:

|

Листопад 08, 2021

|

Рубрика:

Участь у конференції «Українська діаспора: проблеми дослідження»
Павло Садоха

Провідники Світового конґресу українців (СКУ) долучилися до ІХ-ї Міжнародної наукової конференції «Українська діаспора: проблеми дослідження», яку організували Національний університет «Острозька академія» й Інститутом досліджень української діаспори ім. проф. Любомира Винара.
СКУ на конференції представляли: Наталія Пошивайло-Тавлер, реґіональна віцепрезидентка СКУ в Південній півкулі; Павло Садоха, реґіональний віцепрезидент СКУ у країнах Південної та Західної Європи, очільник комісії з питань трудової міґрації при СКУ, голова Спілки українців у Португалії; Аскольд Лозинський, президент СКУ в 1998-2008 рр., президент Фундації Українського вільного університету; Марія Купріянова, виконавча директорка СКУ; Марта Кебало, докторка з антропології, головна представниця Світової федерації українських жіночих організацій при ООН.
Доповідачі представили дослідження на історичну тематику: вплив повоєнної імміґрації, внесок жіночих організацій у розвиток української діаспори, наукові розвідки з японістики українців, а також щодо актуальних тем, таких як проблеми українських громад у Європейському Союзі (ЄС) і діяльність із протидії насильству тощо. «Наукова конференція в Острозькій академії дозволила ще раз осягнути глибину та потенціал української діаспори. Особливо для мене, це майданчик в колі однодумців представити власне дослідження української діаспори в Новій Зеландії», — наголосила п. Пошивайло-Тавлер.
«Чому сьогодні так важливо говорити про єдиний 65-мільйонний український народ? Упродовж десятиліть організована діаспора продовжує багатогранну роботу — виховує національно свідомі молоді покоління українців, розбудовує українську державу, розвиває освіту, плекає мову, сприяє залученню інвестицій до України, бореться за утвердження української Церкви, сприяє визнанню правдивої пам’яті нашого народу. І сьогодні, коли Росія веде криваву війну проти України, ми пліч-о-пліч відстоюємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України», — зазначила у своїй промові п. Купріянова.
У СКУ подякували організатору — Науково-дослідному центру «Інститут досліджень української діаспори ім. проф. Любомира Винара» й усім учасникам конференції за плідну дискусію.
Як повідомляв «Міст», СКУ провів чергові річні загальні збори.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply