Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

У СКУ привітали зі 100-річчям визнання УНР Арґентиною

Автор:

|

Лютий 17, 2021

|

Рубрика:

У СКУ привітали зі 100-річчям визнання УНР Арґентиною
Павло Ґрод, голова СКУ

Світовий конґрес українців (СКУ) з нагоди відзначення 100-річчя визнання Української Народної Республіки Арґентинською Республікою привітав всіх українців із цією визначною датою та наголосив на важливій діяльності місцевої української громади. З відповідною відеопромовою виступив Павло Ґрод, президент СКУ.
«Дорогі друзі! Queridos amigos!
Від імені Свiтового конґресу українців щиро вітаю вас із століттям дружби між Україною й Арґентиною. Важко переоцінити важливість цих дружніх відноси, які історично були закріплені визнанням Арґентиною Української Народної Республіки 1921-го та незалежності України 1991 року.
Ми знаємо, що Арґентина є однією з держав, яка стала рідним домом для майже 300 тис. українців, котрі проживають на цих землях ще з 1897 року. І тому ми вдячні українській громаді Арґентини, яка своїми діями долучалася до просування цих знакових подій у відносинах між Арґентиною й Україною та продовжує сприяти розвитку і зміцненню дружніх взаємин.
Відзначаючи послідовну співпрацю обох держав та їхніх дипломатичних представництв, хочу також подякувати всім українським церквам, організаціям і волонтерам, які діють для доброго імені України й українських громад. Довголітня структурована праця цих організацій базується як на пошані до країни свого проживання, так і на усвідомленні свого національного коріння та бажання зберегти українську ідентичність — насамперед, мову, культуру й історію.
Серед прикладів — ваша велика просвітницька діяльність на тему Голодомору та як результат — визнання Голодомору геноцидом у провінціях Місьйонес, Буенос-Айрес, Чако та в багатьох арґентинських містах, а також включення теми про Голодомор в освітні програми шкіл. Наше велике признання за це вам та владі цих місцевостей Арґентини.
СКУ високо оцінює та поважає багатогранну діяльність української громади в Арґентині з її плідною співпрацею з посольством України та чисельними успіхами для добра обох держав.
Як ви знаєте, найважливішим нинішнім викликом перед Україною є захист проти російської аґресії й окупації Криму та Севастополя, а також частин Донецької та Луганської областей, яка триває вже сьомий рік. Тож сподіваюся, що спільні злагоджені дії допоможуть встановити мир на українській землі, який стане запорукою для ще більш міцних та плідних відносин між Арґентиною й Україною. Ґлорія а Укранія — Ґлорія а ла Архентіна!».
Арґентина стала першою та єдиною країною в Латинській Америці, яка визнала новостворену Українську державу (1917-1921). Офіційно дипломатичні відносини між Арґентинською Республікою й Україною були встановлені через 71 рік підписанням 6 січня 1992 року відповідного Протоколу в Нью-Йорку на теренах Організації Об’єднаних націй. Таким чином, 6 січня 2021-го відзначили 29-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між Арґентинською Республікою та Україною.
До ювілею Центральний державний архів вищих органів влади й управління України також представив документи з фонду «Міністерство закордонних справ Української Народної Республіки», що висвітлюють встановлення двосторонніх відносин між країнами. Цифрові копії цих документів передали Єлені-Летисії Мікусінскі, Надзвичайному та Повноважному послу Арґентинської Республіки в Україні під час візиту її до архіву.
Як повідомляв «Міст», в арґентинській «Просвіті» завершили навчальний рік.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply