Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

У Росії забороняють українські організації

Автор:

|

Квітень 28, 2016

|

Рубрика:

У Росії забороняють українські організації

Логотип СКУ

Світовий конґрес українців (СКУ) закликав міжнародне співтовариство відреагувати на постійні репресивні дії Російської Федерації (РФ) з метою заборонити діяльнiсть СКУ і, таким чином, ізолювати українську меншину в Росії від діаспори. «18 квітня російські засоби масової інформації повідомили, що Міністерство юстиції, Міністерство закордонних справ та Генеральна прокуратура РФ аналізують інформацію, щоб вирішити, чи заборонити діяльність СКУ в Російській Федерації», — йдеться у заяві організації.
У СКУ зазначають, що російська влада ніколи не повідомляла причини, чому стосовно об’єднання було застосовано таку міру, ні чому вона вважає СКУ «небезпекою для конституційного ладу Російської Федерації». «СКУ закликає міжнародне співтовариство, в т. ч. правозахисні організації, підтримати права української меншини та зупинити зростання порушень основних свобод у Росії», — наголошується у заяві.
Крім СКУ, в РФ хочуть заборонити Українську всесвітню координаційну раду та Кримську польову місію з прав людини. Про це заявив Костянтин Косачов, голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ. За його словами Косачова, ці організації підозрюються в тому, що вони представляють «небезпеку для конституційного ладу РФ». Також він додав, що небажаним можуть назвати і Міжнародний республіканський інститут. «Щодо цієї організації відповідні структури збирають і аналізують інформацію на предмет, чи становить вона небезпеку для конституційного ладу РФ», — сказав він.
Крім них, у РФ визнані «небажаними» такі організації — Фонд Сороса, Національний фонд демократії, Національний демократичний інститут міжнародних питань, Фонд Мак-Артурів, Freedom House, Фонд Чарльза-Стюарта Мотта, фонд «Освіта для демократії» та Східно-Європейський демократичний центр.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply