Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

У Росії Світовий конґрес українців визнали загрозою для себе

Автор:

|

Липень 17, 2019

|

Рубрика:

У Росії Світовий конґрес українців визнали загрозою для себе
Павло Ґрод

Генеральна прокуратура РФ 11 липня визнала міжнародну неурядову організацію Світовий конґрес українців (СКУ) загрозою для безпеки Росії. Дані про прийняте рішення прокурори спрямували в Міністерство юстиції РФ для внесення організації до відповідного переліку. Нагадаємо, що російський закон про небажані організації забороняє таким структурам працювати на території РФ, а також виключає співпрацю з ними. Путін підписав цей документ ще у травні 2015 року.
12 липня Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через це рішення Москви. Дипломати вважають, що таким чином Кремль порушує права української меншини в РФ. «Україна готова зробити всі кроки у відповідь на це ганебне рішення держави-аґресора та закликає міжнародне співтовариство розглядати це рішення як чергове зухвале порушення фундаментальних прав людини, в т. ч. прав української меншини на території РФ, — підкреслили в українському зовнішньополітичному відомстві та закликали посилити дипломатичний тиск на Москву.
В СКУ рішення генпрокуратури РФ про їхнє визнання загрозою назвали продовженням репресивної політики РФ, спрямованої на ліквідацію українських громадських організацій у Росії. «Також цей крок демонструє побоювання Путіна, що демократичні принципи, які сповідує український народ, призведуть до знищення клептократичного режиму Кремля», — ідеться в заяві представників діаспори.
«Ні Світовий конгрес українців, ні його складові організації не становлять жодної загрози національній безпеці РФ. Ми стоїмо разом із миролюбним народом Росії, який хоче жити в державі, що поважає гідність свого народу. СКУ закликає російський режим Путіна вивести свої війська і спецслужби зі Східної України та Криму та припинити незаконну окупацію, порушення людських прав і триваючу військову аґресію проти українського народу», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
У СКУ нагадали, що нещодавно виступили за невизнання російських паспортів, виданих українським громадянам у Криму та на окупованих територіях Донбасу. «Ми вітаємо рішення уряду Канади не визнавати ці документи та закликаємо міжнародне співтовариство наслідувати його приклад, оскільки це є ще однією атакою на український суверенітет», — зазначив він.
«Заборона українцям Росії співпрацювати з СКУ — це ще одна спроба залякати, пригнітити та безповоротно асимілювати їх. Хоча таке рішення російської влади є ще одним знаком честі для СКУ, ми дуже стурбовані щодо безпеки провідників та членів українських громадських організацій на території РФ. Немає сумнівів у тому, що російський уряд не вагається, щоб залякати або ліквідувати свою політичну опозицію як у країні, так і за кордоном», — заявили в СКУ.
Зараз у РФ живуть мільйони українців. «Це наш український народ i СКУ буде захищати його інтереси й інтереси усіх українців, де б вони не проживали», — запевнив п. Ґрод.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply