Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

У діаспорі застерігають від наступного удару РФ по Україні

Автор:

|

Травень 10, 2021

|

Рубрика:

У діаспорі застерігають від наступного удару РФ по Україні
Павло Ґрод

Російська аґресія, яка зараз триває проти України, Грузії, Білорусі, Балтійських держав і решти Східної Європи, продовжуватиме зростати зі завершенням будівництва газогону «Північний потік-2» (ПП2). Тож Світовий конґрес українців закликає Німеччину, Сполучені Штати й усю міжнародну спільноту вжити усіх можливих заходів задля негайної зупинки цього російського енергетичного проєкту, що наближається до свого завершення.
ПП2 проляже в обхід України і позбавить значення критично важливий газогін між Російською Федерацією (РФ) і Західною Європою, що пролягає через територію України і забезпечує постачання газу як для України, так і для багатьох країн Східної Європи. РФ зможе без зусиль завдати шкоди Україні, Білорусі й іншим країнам реґіону буквально перекривши їм постачання газу. І такі спроби вже відбувалися у минулому. Однак, у минулі рази обмеження постачання газу до України з метою змусити її піти на політичні поступки також зачіпало і Західну Європу. Більше такої перепони для Кремля не буде.
Чимало аналітиків звертали увагу на той факт, що військові дії РФ на сході України не зачіпали системи газогонів «Братство». З введенням в експлуатацію ПП2, загроза пошкодження або знищення цієї системи газогонів перестане бути проблемою. Транзит природного газу стане ще одним важелем тиску на Україну й її примусу до економічних і політичних поступок, з огляду на прибуток від фінансових і політичних взаємин із Німеччиною, Францією та рештою Західної Європи.
Окупація Росією Криму та частини Східної України, її нещодавні військові відпрацювання можливого вторгнення та триваючий військовий конфлікт на Донбасі є демонстрацією справжніх російських намірів, а саме — окупації та взяття під контроль усієї України. ПП2 усуне дуже важливий бар’єр на шляху повномасштабного російського вторгнення. Якщо вторгнення Росії у Крим та на схід України 2014 року навчило світ хоча б чомусь, то тому, що Путін не зупиниться ні перед чим, щоб зберегти свою владу та відбудувати новий СРСР.
Завершення газогону ПП2 є серйозною загрозою для миру та безпеки у Європі. Війна в Україні та Східній Європі затягне у конфлікт усю євроатлантичну спільноту. Постійні залякування, обман, ігнорування норм міжнародного права РФ свідчить про те, що її керівництву не можна довіряти, його необхідно стримувати. Ми закликаємо міжнародну спільноту об’єднатися і заблокувати ПП2. Інакше Європейський континент опиниться у заручниках Москви.
Павло Ґрод, президент СКУ

Як повідомляв «Міст», норвезька компанія відмовилася сертифікувати «Північний потік-2».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply